Osud Modré se začal naplňovat už po pěti minutách. Pěknou uličku k náběhu na přihrávku Tůmy si vybral Belák a mezi nohami Kratochvíla poslal míč do sítě – 1:0. Druhé trefy se diváci dočkali v 11. minutě. Nádherný balón přes celé hřiště poslal Šimral za obranu na Beláka a ten se radoval ze své druhé branky. V 19. minutě Belák prošel po pravém okraji obrany a k zadní tyči naběhnuvší Stejskal jeho centr přeměnil hlavou – 3:0. Za minutu se to opakovalo, ale v opačném gardu. Zleva přihrál Stejskal na Beláka a ten pohotově završil hattrick. Štětí v polovině první části góĺově polevilo. V závěru poločasu ale přišly opět brankové hody.
Stejskal přihrál v 38. minutě Slaničkovi a ten uklidil míč k tyči – 5:0. To ale nebylo všechno, protože do listiny střelců se zapsal ještě Kucler, když nechytatelnou střelou stanovil poločasový výsledek 6:0.

Fichtner byl po dvou minutách druhé části blízko korekci výsledku, ale z dobré pozice vysoko přestřelil. To domácí Tůma byl po rohu hlavou přesnější a na ukazateli se rozsvítil výsledek 7:0. Trochu více vzruchu se odehrálo až na konci. Faulován v pokutovém území byl Stejskal. Míč si k překvapení všech přichystal Doležal a určil konečný výsledek 8:0 pro Štětí.

Modrá tak prožívá katastrofální vstup do jarní části sezóny. Oba zápasy při skóre 0:9 prohrála, v tabulce se propadla na dvanácté místo a přiblížila se sestupovým pozicím.

SK Štětí – Jiskra Modrá 8:0 (6:0)

Branky: Belák 3, Stejskal, Slanička, Kucler, Tůma, Doležal (PK). R: Zubr. ŽK: 2:2. Diváci: 160.