V dalším utkání regionální zimní fotbalové ligy „Jakub cup“ přivítal třetiligový Slovan varnsdorf na své umělé trávě v sobotu dopoledne celek Hlavice.

Varnsdorf – SK Hlavice 3 : 2 (0 : 1)

Soupeř své kvality potvrdil a proti domácím se vypjal k výkonu, který mu dvakrát v průběhu utkání přinesl vedení. Varnsdorfu se podařilo jít před přestávkou do vedení po rychlé akci, kterou zakončoval T.Bartoš.

Do druhé části oba týmy prostřídaly. V 56. kopali domácí přímý kop, obrana míč odvrátila za šestnáctku, ten se tam vzápětí vrátil a Rezek jej hlavou dostal do sítě. Remízový stav trval jen minutu. Trestný kop na druhé straně využili hosté, když Macháček čekal centr, ale hráč Hlavic mu jej poslal obloučkem s pomocí větru pod břevno. V 72. postupoval Broschinský středem hřiště k bráně, odkryl se mu prostor a jeho skákavá střela z pětadvaceti metrů k tyči znamenala srovnání na 2:2. O deset minut později přišel faul zadáka hostí. Trestného kopu z levé strany se ujal Broschinský, provedení k bližší tyči do skrumáže hráčů před bránou zaskočilo výhled nemajícího brankaře a Varnsdorf se ujal vedení 3:2. Do konce utkání už branka nepadla, čímž domácí těsnou výhru uhájili.

Branky: 72. a 81. Broschinský, 56. Rezek – 43. a 58. T. Bartoš.

Zdeněk Sobota