Řezuz Děčín– Česká Lípa 2:2 (1:1)

Vutkání se střetly dva přední celky dvou Krajských přeborů. Českolipští fotbalisté vedou po podzimu ten Liberecký, děčínští řezníci jsou vtom Ústeckém na druhém místě. Zápas samotný pak ukázal, že jsou obě soutěže zřejmě kvalitativně téměř shodné. Děčín sice měl větší územní převahu a déle držel míč na svých kopačkách, před brankou soupeře ale příliš nebezpečný nebyl. Hosté zČeské Lípy se spíš soustředili na pozorné bránění a podnikali brejky, při kterých to několikrát „smrdělo“ gólem. Nakonec dali dva ze hry, Děčín skóroval dvakrát zpenalty.

Jako první udeřili už ve 3.minutě hosté, autorem branky byl Osmanu. Řezníkům se podařilo vyrovnat vposlední minutě první půle, kdy byl faulován brankářem Dvořákem Stejskal a nařízenou penaltu proměnilRunt.

Po obrátce šli nejprve do vedení domácí. V56.minutě rozhodčí odpískal trochu přísnou penaltu na Matouška a úspěšným exekutorem byla nová posila děčínského týmu Čonka. Ojedenáct minut později připravil Osmanu vyrovnání pro Kuběnu, který střílel do prázdné branky. Vdalším průběhu utkání mohly ještě oba celky několikrát skórovat, ale střelci nebyli přesní. Po gólu volaly především dvě šance českolipského Horáčka a pak také jasná tutovka děčínského Matouška vposlední minutě.

„Ukázalo se, že máme problémy směrem dopředu, a to jak vútoku tak ivzáložní řadě. Neustále se potýkáme súzkým kádrem,“ posteskl si trenér hostů Michael Šimek. Prezident děčínského klubu Vladimír Šoltys kzápasu podotkl: „Utkaly se dva přední celky dvou přeborů a na hře to bylo znát. My jsme měli územní převahu, nedokázali jsme ji však využít. Opět jsme nedali gól ze hry, což nás vsoučasné době nejvíce trápí.“

Branky: 44.Runt zPK, 56.Čonka zPK– 3.Osumanu, 65.Kuběna. 120diváků, řídilSabo.

Řezuz Děčín: Chodura– Žák, Nagy, Hubený– Dvořák, Runt, Čonka, Krejčík– Žáček– Stejskal, Werzel. Střídali: Matoušek, Ovečka, Hoffmann,Kováč.

Č. Lípa: Dvořák– Rataj, Silný, Kolegár, Michalína– Půlpán, Benc, Hanoušek, Rašín– Leitner, Osumanu. Střídali: Kuběj, Pohorský, Soukup, Horáček.