Po psychologicky důležité výhře v Xaverově s druholigovými Bohemians Praha (1:2) čekal Slovan v neoficiální zimní lize divizní soupeř z Nového Boru.

Varnsdorf – Nový Bor 5:0 (4:0)

Ve jmenované soutěži hrané jako Jakub cup ještě hrají béčka Jablonce, Liberce, dále divizní Hlavice a Dobrovice. Týmy však mají v této části přípravy sehraný různý počet zápasů, a tak jejich pořadí není až tak zajímavé.

V samotném sobotním dopoledním utkání, které se hrálo na varnsdorfské umělé trávě, se v dresu domácích krom již v minulém střetnutí hrajícím Patkovi z Jablonce objevila další akvizice a to Broschinský z Liberce. A ten se předvedl hned v úvodu v dobrém světle, když zařídil dvě branky. Nejdříve po odvráceném rohu R. Macha napálil míč z dálky k pravé tyči a o deset minut později střelou bez přípravy znovu překonal gólmana hostů. Štěstěnu ještě pokoušel Rezek, jeho střela z dálky minula bránu. Nový Bor postupně zvedal hlavu, vypracoval si dvě standardní situace a nastřelil břevno Dolečkovy svatyně. V momentě, kdy získával optickou převahu, však znovu inkasoval. Po rohu R. Macha zazvonila vzdálenější tyč a odražený balón poslal hlavou do sítě nekrytý Rezek. Realizátor rohového kopu brzy poté rozehrál nepřímý kop a po teči hráčů v šestnáctce to už bylo 4:0.

Do druhé části oba týmy prostřídali hráče na lavičkách. Druhý gólman Nového Boru se brzy předvedl, když zlikvidoval šanci Obajdina. Po rohu Jordáka přišla další a poslední branka utkání. Centr poslal hlavou Obajdin na tyč, od které se míč odrazil na kolena nejblíže stojícího obránce hostů a k jeho nelibosti odskákal do sítě. V dalším průběhu zápasu bylo k vidění několik pohledných akcí, ale gólu se už diváci nedočkali.

Branky: 9. a 21. Broschinský, 41. Rezek, 44. R. Mach, 54. vlastní. 40 diváků. Rozhodoval Šťastný.

Varnsdorf I.půle: Doleček – Čapek, Patka, Vavroušek, Sháněl – R.Mach, Broschinský, Rezek, Jordák – Holeček, Fikejz (26. Obajdin).

Varnsdorf II. půle: Macháček – Jelen, Rezek, Stehlík, Sháněl – Kubeš, M. Novák, Broschinský, Křemen – Obajdin, Jordák. Trenér Václav Rys.

V neděli 10. února čeká Varnsdorf v Teplicích domácí ligový tým, s nímž se po jeho soustředění na Kypru utká v generálce na jarní část Gambrinus ligy. Hraje se od 17.00.