V sobotním dopoledním přípravném střetnutí hostil domácí Slovan po podzimu vedoucí tým B - divize, kterým je béčko Teplic. A dá se konstatovat, že tepličtí mladíci s několika hráči širšího kádru ligového áčka byli domácímu třetiligovému mužstvu minimálně vyrovnaným soupeřem.

Varnsdorf – Teplice Bb2:1 (0:0)

Do 20. minuty pokoušel třikrát střelecké štěstí útočník Slovanu Jordák, dvakrát hlavou a jednou střelou z dálky, ale míč šel vždy mimo bránu. Soupeř se v útočném snažení dostával jen k šestnáctce Slovanu, jehož obrana navíc hrála pozorně a řízně, takže Doleček příliš práce neměl. Po půlhodině dostal dobrý pas Jordák, šel sám na brankaře, ale ten jeho šanci zmařil. Vzápětí předvedlo teplické béčko svoji první dobrou kombinační akci zavánějící brankou, byl z toho jenom rohový kop. Hosté se naproti tomu dožadovali penalty. V závěru půle přišlo na obou stranách po jedné dalekonosné střele (u domácích Rezek), s kterými si oba gólmani poradili.

Do druhé části vstoupili lépe hosté a střídající, v přípravě prvně chytající Macháček musel třikrát zasahovat. Branka padla na druhé straně, když se v pokutovém území uvolnil Křemen a s klidem otevřel skóre. V 71. měli tepličtí výhodu trestného kopu, který kopnul ukázkově přes zeď Veverka a bylo srovnáno na 1:1. Už za pět minut rozehrával rohový kop Kubeš a ve skrumáži se hlavou ke vzdálenější tyči na 2:1 prosadil stoper Svojtka. Možnost měl ještě Čapek, jeho lob ovšem odskákal těsně kolem tyče do zámezí. V závěru měli výhodu trestného kopu i rohu hosté, nic z nabízených možností nevytěžili, a tak Slovan těsnou výhru udržel.

Trenér Václav Rys průběh utkání shrnul do několik málo vět a přidal informace k dosud zraněným hráčům: „Soupeř byl kvalitní, u nás se poněkud hromadí únava a vyhrála vůle. Fotbalový projev hostů byl lepší. Gólman Macháček už normálně trénuje, ale na operovanou nohu si musí dávat pozor. Grubhoffer a v utkání s Děčínem zraněný Vaško by se měli do čtrnácti dnů rovněž zapojit do hry. Vrabcova rekonvalescence je dlouhodobějšího rázu.“
Branky: 58. Křemen, 76. Svojtka – 70. Veverka. Rohy 5:4. Poločas 0:0. 40 diváků. Rozhodoval Šťastný.

Varnsdorf: Doleček (46. Macháček) – Čapek, Jakubovič (46. Vavroušek), Svojtka, Sháněl – R. Mach (46. Kubeš), Rezek, Obajdin (46. Jordák), Křemen – Fikejz (46.Vostřel), Jordák (46. Holeček).