Nečekaným výsledkem skončilo první přípravné utkání, které se v novém roce uskutečnilo na umělé trávě děčínského městského stadionu.

Junior Děčín – Vilémov 4:3 (1:2)


Na té v sobotu změřil síly domácí Junior Děčín (I. A třída) s vedoucím celkem Krajského přeboru Stap Tratecem Vilémov. Vedení se sice ujali podle předpokladů hosté, domácí ale poté přidali na důrazu i bojovnosti a přineslo to své ovoce. Šlo sice „jen“ o první přípravné utkání po zimní přestávce, přesto si mladé mužstvo děčínského Junioru pořádně zvedlo před jarními boji sebevědomí. „Ani ve snu se mi nezdálo, že bychom mohli takového soupeře porazit. Ale kluci po prvních dvaceti minutách, kdy měli z hostů obrovský respekt, zlepšili pohyb, dostatečně brzy přistupovali k protihráčům, byli i důrazní a dokázali vyhrát. Jsem, opravdu velmi spokojený,“ řekl po utkání trenér děčínského týmu Pavel Horáček.

Prvních dvacet minut opravdu žádné překvapení nenaznačovalo. Hosté svému soupeři půjčovali balón jen sporadicky a bez výraznějších problému se po Kurelově a Lehrlově trefách ujali dvoubrankového vedení. Pak ale vyklidili pole a Junior zjistil, že se soupeře tak hodně bát nemusí. Do přestávky pak snížil po individuální akci Horký.

Nedlouho po začátku druhé půle vyrovnal Folprecht z trestného kopu a v 66. minutě dokonce Horký zařídil Děčínu přesnou střelou vedení. Vilémov stačil ještě z penalty vyrovnat, na Bártovu přesnou dorážku rohového kopu už odpovědět ale nestačil. „Prvních dvacet minut vypadalo jednoznačně v náš prospěch, pak ale domácí začali více bojovat a bylo to vyrovnané. Blahopřeji Junioru k vítězství. My jsme rádi za tuto možnost solidního přípravného utkání na výborném hřišti,“ řekl manažer hostů Libor . Sklenář.

Branky: 36. a 66. Horký, 54. Folprecht, 81. Bárta – 7. Kurel, 20. Lehrl, 68. Kotiš z Pk. Před 80 diváky řídil Baum.

Junior Děčín: Ullrych – Majerik, Raba, Florián, Jak. Hloušek, Jiří Hloušek, Folprecht, Bárta, Tyl, Oršula, Kořínek, Betyár, Jirásek, Horký.

Vilémov: Janda (Loos) – T. Jägr, J. Jägr, Kotiš, Kurel, R. Vichterey, M. Vichterey, Pavel Svoboda, Petr Svoboda, Čuda, Kessler, Šmalcl, Hyka,KHostaš, Lehrl, Špinka.