Až na desátý pokus se podařilo nejvýše postavenému děčínskému fotbalovému celku porazit v tradičním předvánočním přátelském utkání celek složený z bývalých třetiligových fotbalistů týmu FK Pelikán Děčín.

Řezuz Děčín – FK Pelikán 6:5 (3:2)

V sobotu odpoledne se o to postarali hráči FK Řezuz Děčín, kteří dokázali, že mají v současné době velice dobře poskládaný tým. Zápas byl hodně netradiční hlavně pro nynějšího děčínského kapitána Pavla Runta, který jeden poločas odehrál za Pelikány a druhý za svůj současný klub.

Utkání začalo svižně a už v 7. minutě poprvé rozvlnil sít soupeře děčínský Žák. Netrvalo ale dlouho a bylo vyrovnáno. V 10. minutě se o to zasloužil Hanzalius. O šest minut později ale obešel Wenzel i brankáře Andoka a řezníci zase vedli. Sedm minut před poločasem se trefil Dvořák a „domácí“ tým už vedl o dvě branky. Do kabin se ale přece jen šlo za jednogólového vedení řezníků, neboť se dvě minuty před přestávkou trefil přesně k tyči Čížek.
Branková přestřelka pokračovala i po obrátce. Nejprve vyhlášený hlavičkář Bednář, jak jinak, než hlavou vyrovnal na 3:2. Pak ale řezníci podruhé v utkání, tentokrát zásluhou Matouška a Runta, odskočili na dvoubrankový rozdíl. Přišla však přesná střela Patáka a doklepnutí M. Vašáka a osm minut před koncem bylo zase vyrovnáno. Vše na sebe vzal v poslední době s obrovskou chutí a přehledem hrající řezník Hubený, který parádní technickou střelou rozhodl o tom, že se na desátý pokus přepsala historie těchto „vánočních“ přátelských zápasů. „Je to super, konečně jsme vyhráli, předtím se nám tuším podařilo jen jednou remizovat. Teď už budou prohrávat pořád,“ radoval se trenér a v sobotu i hráč Řezuz Děčín V. Vašák, který ještě dodal: „Byl to opravdu příjemný konec letošního roku. Bylo to rychlé a dokonce se mi to i fotbalově líbilo. Jsem opravdu spokojený. Bylo to absolutně zasloužené vítězství,“ vykřikl ještě k právě procházejícímu a něco o nezasloužené výhře mumlajícímu bratrovi Michalu Vašákovi.

Branky: 7. Žák, 16. Wenzel, 38. Dvořák, 63. Matoušek, 70. Runt, 87. Hubený – 10. Hanzalius, 43. Čížek, 56. Bednář, 77. Paták, 82. M. Vašák. Před 120 diváky řídil Baum. Sestavy neuvádíme, střídalo se hokejově, aktéry představujeme ve spodním fotočlánku.