Po skončení podzimní části ČFL, čtrnácti dnech volna a lehké týdenní přípravě se sešli fotbalisté třetiligového Slovanu na modelovém utkání. V tom proti sobě nastoupili hráči nejširšího kádru včetně nových tváří, které jsou ve Varnsdorfu na zkoušce.

Týmy byly rozděleny na žluté a červené a pod dohledem trenéra Václava Ryse, asistentů Zdeňka Heinzla a Josefa Hrdličky (přítomen byl i dosavadní kouč Josef Hloušek) dopadlo určitě zajímavé utkání lépe pro borce ve žlutých dresech, kteří vyhráli 5:4. Krom hráčů základního kádru (ale bez zraněných či nemocných L. Macháčka, K. Vrabce, J. Rezka, J. Jakuboviče, J. Jordáka) se představili i A. Vavroušek, M. Nagy, dále dva nově zkoušení hráči ze Slovenska a několik dorostenců SK Slovan (např. Stehlík, Jelen, Pácha, Budský). A že se nehrálo v „rukavičkách“ dokazuje fakt, že se po jednom vzdušném souboji gólmana Martina Dolečka s Jirkou Svojtkou museli oba odebrat k nemocničnímu ošetření a podrobit nějakému tomu stehu na tvářích.

Další podobný modelový zápas varnsdorfského áčka se uskuteční už tuto neděli 16. 12. od 11.00 na umělé trávě v Kotlině (hrát se mělo původně v sobotu).