Ve středu odpoledne prověřil kvalitu nové umělé trávy na děčínském městském stadionu velice zajímavý duel a konfrontace. K přátelskému utkání s týmem Řezuz Děčín totiž přijal pozvání prvoligový celek FK Jablonec 97, který tři dny po skončení nejvyšší fotbalové soutěže přijel zcela kompletní.
Byl tedy, na rozdíl od děčínských řezníků, kterým sezona v Krajském přeboru skončila už před měsícem, plně rozehrán.

Řezuz Děčín – Jablonec 97 0:4 (0:2)


Herní i územní převaha hostů byla znatelná od samotného začátku a když dal Baranek v 8. minutě nádhernou technickou střelou první gól, vypadalo to na debakl děčínského týmu. Ten ale zvýšil ostražitost, začal se více věnovat obraně a dokonce několikrát vystrčil drápky. Nebezpečné byly především střely Stejskala a Runta ve 25. minutě. Tu první vyrazil Špit na roh a ta druhá skončila na břevně. „Chybělo trochu štěstíčka, přesně takhle jsme to chtěli zahrát, s tím, že to buď někdo tečuje a nebo, že to tam zapadne u vzdálenější tyče. Bohužel chybělo pár milimetrů,“ popsal situaci autor velmi sympatické střely Pavel Runt. Jablonečtí profesionálové svou převahu v první části ještě vyjádřili střelami do tyče a břevna a také druhým gólem, který dal ve 36. minutě po rohu hlavou Huber.

„Je to dobrý, ještě na to mám, dostat jen dva góly od týmu z nejvyšší soutěže je dobrý. Stačí se jen pořádně soustředit, a to já udělal,“ smál se při poločasovém odchodu do kabin nestárnoucí, téměř čtyřiačtyřicetiletý věčně dobře naladěný děčínský brankář Standa Mikel.

Toho ve druhé půli vystřídal jeho kolega Tomáš Chodura, který od téměř zbrusu nového týmu hostů (vystřídalo osm hráčů) inkasoval také dva góly. Oba měl „na svědomí“ Zelenka. Ten nejprve střílel po vyšachování děčínské obrany do prázdné branky a poté proměnil samostatný nájezd téměř hokejovým blafákem. Děčínští také prostřídali, navíc jim ubývaly síly a kromě Dvořákova nepříjemného projektilu z 59. minuty prakticky branku Boboka neohrozili.

„Já jsem nadmíru spokojen. Zápas rozhodně splnil účel. Kluci alespoň z části poznali jak se hraje fotbal v nejvyšší soutěži a hlavně si dost zaběhali. To byl hlavní účel. Hráli jsme otevřeně, nezalezli jsme dozadu, ale snažili jsme se hrát i ofenzivně, což považuji za velký klad. Kvality týmů nelze vůbec srovnávat, a proto jsem s výsledkem spokojen. Vždyť je pomalu lepší než v Modré v mistráku,“ zhodnotil utkání a připomněl jediný podzimní propadák svého celku trenér Řezuz Děčín V. Vašák. Kapitán týmu Runt pak ještě dodal: „Už poněkolikáté jsme na podzim dokázali, že umíme hrát dobrý fotbal i s těmi nejtěžšími soupeři. Na krajský přebor zde máme kvalitní fotbalisty.“

O tom, že to byla pro děčínské fotbalisty velice hodnotná zkušenost svědčí i výrok: „konečně už ten kolotoč někdo zastavil,“ který pronesl při odchodu do kabin jeden ze střídajících děčínských hráčů.

Branky: 8. Baranek, 36. Huber, 47. a 80. Zelenka. Před 200 diváky řídil Baum.

Řezuz Děčín: Mikel (46. Chodura) – Ovečka, Nagy, Hubený – Mataj, Žák, Žáček, Matoušek – Runt – Dvořák, Stejskal. Ve druhé půli střídali: Hoffman, Veselý, Wenzel, Marguš.

Jablonec 97: Špit (46. Bobok) – Hamouz, Vošahlík, Baranek, Klapka, Loučka, Zelenka, Svátek, Huber, Laciga, Fukal. Od 46.: Zábojník, Valenta, Eliáš, Stožický, Hozda, Adam, Krejčí, Homola.