Je tu předvánoční období, a to je vždy čas na rekapitulaci uplynulého období. My se v několika samostatných článcích ohlédneme za podzimní částí okresních fotbalových soutěží a dnes začínáme první částí Jopa II. třídy (druhou část povídání, ve které přineseme informace o gólech, počtech startů jednotlivců a návštěvnosti této soutěži přineseme v pondělním vydání).

Tak tedy, Jopa II. třída dospělých uzavřela podzimní část předehrávaným čtrnáctým kolem a podle tabulky se podzimním vítězem stal celek Těchlovic, který ale má o dvě utkání k dobru navíc před druhým Františkovem. Ten ztrácí na vedoucí celek dva body. S velkou určitostí lze předpokládat, že právě mezi těmito týmy se na jaře rozhodne o jediném postupujícím do I. B třídy. Třetí celek v pořadí, Velký Šenov je nováčkem této soutěže a tak jistě bude s tímto pořadím spokojen i po skončení soutěže.

To na chvostu tabulky se očekávají velké boje o udržení v soutěži. Vzhledem k nepříznivé situaci v I. B třídě, kde se v ohrožení sestupu nacházejí dokonce tři děčínské oddíly (Březiny, Union Děčín a krásná Lípa) mohou totiž do III. třídy sestoupit až tři poslední družstva. Po podzimní části se tedy dá konstatovat, že se de fakto polovina týmů II. třídy nachází v sestupovém ohrožení.

V dosud odehraných utkáních Jopa II. třídy bylo na podzim uděleno 428 ŽK. Nejvíce jich obdrželi hráči Malšovic (37), Mikulášovic (36) a Těchlovic (31). Z jednotlivců pak nejvíce karet okrového zabarvení obdrželi Josef Herák (FC Děčín – 8), Patrik Ondrejkovič (Benešov n. Pl. – 8), Tomáš Ryšavý (Start Děčín – 8), Jaroslav Zbončák (Mikulášovice – 7), Vlastimil Slezák (FC Děčín – 6), Petr Němec, Petr Stránský (oba Malšovice – oba 6), Tomáš Kestner (Mikulášovice – 6), Michal Vencl (Benešov n. Pl. – 6), Martin Hlinka (Staré Křečany – 6), Petr Trlica (Těchlovice – 6) a Michal Pařez (Velká Bukovina – 6).

Červených karet bylo na podzim uděleno celkem 48. a nejvíce se červenali hráči z Markvartic (7), Malšovic (5) a Šluknova B (5). Z jednotlivců pak na podzim vidělo dvě červené karty trio Jozef Darivčák (Františkov), Milan Vichterey (Mikulášovice) a Petr Novotný (Šluknov B).