Kdyby byla na fotbalovém hřišti v Modré v sobotu odpoledne vyznačena trať pro závody v běhu na lyžích, mělo by to logiku. Jenže hrál se zde fotbal.
Jiskra Modrá – Štětí
4:0 (2:0)
Neustálé přívaly sněhu před zápasem změnily hrací plochu v bílou peřinu, která se pod kopačkami hráčů měnila v rozmoklou břečku. Nikdo tedy nemohl očekávat nějaký fotbal, natož pohledný. Byl to boj, ve kterém domácí prokázali větší bojovnost a vůli po vítězství. Skóre otevřel po patnácti minutách hry Josef Štercl, který se z čista jasna zjevil za obranou hostů. Ve 27. minutě se k zahrávání trestného kopu z poměrně ostrého úhlu postavil Aug. Čapek a jeho střela prolétla až ke vzdálenější tyči – 0:2. Pak se kromě někdy až komických pádů a skluzů příliš na hřišti neudálo.
Další změnu skóre přinesla až závěrečná desetiminutovka. V té se nejprve prosadil po samostatném úniku L. Sýkora a skóre završil Aug. Čapek přesnou střelou z hranice šestnáctky. „Co k tomu říci, hrálo se až na neregulérním terénu a bylo to velmi těžké. Naši hráči to odjezdili doslova po zadku a zaslouženě vyhráli,“ pronesl bezprostředně po utkání trenér Jiskry Modrá Petr Fridrich a utíkal se ohřát.
Branky: 15. Josef Štercl, 27. a 90. Aug. Čapek, 82. L.Sýkora. 15 prokřehlých diváků.
Jiskra Modrá: Vaňák – Klínský, J. Kosejk, Kosejk, Jiří Štercl – Josef Štercl, Cerman, Aug. Čapek, Dědič – Cimpl, L.Sýkora.