Fotbalová I. A třída měla v předposledním podzimním kole na programu mimo jiné také derby utkání dvou celků z děčínského regionu, ve kterém šluknovský Plaston přivítal na svém útulném stadionu nováčka Junior Děčín.
Šluknov – Junior Děčín 2:1 (2:0)
Začátek utkání se odehrával hlavně ve středu pole. Obě mužstva se snažila kombinovat, ovšem akce končily před pokutovým územím. Přestože bylo špatné počasí, tak se s postupem času stále lépe oběma týmům dařilo akce zakončovat. Hráči v obraně byli pozorní až do 23. minuty. Mokrý míč se odrazil nešťastnému obránci z Děčína na ruku a penaltu s přehledem proměnil kapitán Kirchner – 1:0. Utkání pokračovalo ve vyrovnaném duchu, ale gólově se znovu prosadil jen Šluknov. Ve 38. minutě založil pěknou akci tvořivý obránce Holešovský a ,,špílmachr“ Kirchner poslal Lufta tváří v tvář brankáři. Luft míč s klidem uklidil podél brankáře do sítě – 2:0.
Druhý poločas nastoupil Junior s útočnou taktikou a ta mu málem vyšla. Šluknov se jen ztěžka bránil tlaku, jen jednou se mohl z brejku prosadit gólově. To se ukopl Jírův a jeho nepovedený centr skončil na tyči překvapeného brankáře. Hosté měli několik velmi nebezpečných rohů, po jednom odkopával míč z brankové čáry Novotný. Dvakrát zachraňovali obránci jen za cenu žlutých karet. Drtivá čtvrthodina skončila přeci jen pro hosty gólově. Janda obešel dva obránce a technickou střelou zatočil míč do šibenice u vzdálenější tyče – 2:1. Tlak po gólu trochu otupěl, přesto hrál Šluknov s viditelným strachem o výsledek a jen velká bojovnost držela domácí nad vodou. Když už to vypadalo, že se Šluknov ubrání bez úhony, tak přišel infarktový závěr. Po faulu smolaře utkání Horáka se kopal v 87. minutě pokutový kop. Brankář Bednář ovšem v důležitém okamžiku Šluknov podržel a penaltu vyrazil.
Branky: Kirchner z PK, Luft – Janda. ŽK 3:0. Před 110 divákjy řídil Novotný.