Do dnešního utkání předposledního kola podzimní části fotbalového přeboru Ústeckého kraje nastupoval tým Řezuz Děčín na svém hřišti proti Proboštovu s dvěma cíly. Jednak si chtěl napravit notně pošramocenou reputaci z uplynulého kola, ve kterém vysoko prohrál v Modré a jednak se chtěl důstojně rozloučit v tomto roce se svými příznivci, protože poslední utkání hraje za týden v Kadani. Nutno podotknou, že se stanovené cíle podařily na jedničku.

Řezuz Děčín – Proboštov

6:0 (4:0)

Na těžkém terénu se domácí do svého soupeře pustili tak, jak na to byli diváci zvyklí z mnoha předchozích zápasů. Začali si vytvářet jednu šanci za druhou, dlouho ale zůstávaly nevyužity. Žákovu hlavičku vytáhl mrštný brankář hostů na roh, Betyár mířil těsně vedle, Vlasákův lob se také nevešel mezi tyče a parádní ránu stejného hráče vytáhl opět výborný brankář hostů. Skóre se tak měnilo poprvé až ve 24. minutě, kdy se ve skluzu trefil po Vlasákově přízemním centru Žáček – 1:0. Pak měli velkou šanci na vyrovnání hosté, hlavička osamoceného hráče ale mířila nad. Ve 29. minutě se k rozehrání trestného kopu postavili Runt a Hubený, prvnějmenovaný míč přeskočil a druhý ho technickou střelou uklidil do sítě – 2:0. O šest minut později Hubený z ostrého úhlu téměř od postraní čáry spíše centroval, jeho technická střela se ale zkroutila ke vzdálenější tyči a bylo to 3:0. Skóre první půle uzavřel ve 41. minutě Dvořák, který napotřetí protlačil míč do sítě.
Druhá půle byla dlouho velice nezáživná. Až na Vlasákovu střelu bez přípravy a Betyárovu střelu vedle se až do 82. minuty nic nedělo. Osm minut před koncem byl ale ve vápně faulován střídající Matoušek a kopala se penalta. Tu velice netradičním způsobem rozehráli děčínští brankář Chodura a kapitán Runt. Gólman se rozeběhl a posunul míč dopředu, hned za ním běžel Runt a bez problémů dal gól. „Bylo to domluvené už před zápasem, že když se v utkání hodně povede tak možnou penaltu takhle rozehrají,“ prozradil trenér Děčína Vladimír Vašák. Jeho svěřenci pak přidali ještě jeden gól. O ten se tečovanou střelou postaral muž, který skóre zápasu otevřel, tedy Žáček. „Jsem rád, že kluci zápas po nepovedeném utkání v Modré zvládli. V týdnu jsme měli dost nepříjemné pohovory a zabralo to. V první půli jsme hráli opravdu dobře a dali pěkné góly, po obrátce už to nebylo ono, ale je také důležité, před zápasem podzimu v Kadani, že jsme neobdrželi branku,“ poznamenal děčínský trenér.
Branky: 24. a 89. Žáček, 29. a 35. Hubený, 41. Dvořák, 82. Runt. Před 200 diváky řídil Hofman. ŽK 0:2.
Řezuz Děčín: Chodura – Mataj, Nagy, Ovečka – Dvořák, Žák, Runt, Vlasák (59. Matoušek), Hubený (55. Hoffman) – Betyár, Žáček. Trenér Vladimír Vašák.