Víkendové kolo fotbalového přeboru Ústeckého kraje mělo na programu mimo jiné také velmi prestižní derby dvou celků z děčínského regionu, ve kterém přivítala v tabulce sedmá Jiskra Modrá vedoucí tým Řezuz Děčín.
Jiskra Modrá – Řezuz Děčín
5:1 (1:1)

Už podle postavení v tabulce a také kvůli hernímu projevu se před zápasem daleko více věřilo hostům a domácí funkcionáři si přáli aby nedostali pětku nebo šestku. Nakonec ale bylo vše úplně jinak. Jiskra nastoupila k utkání plně koncentrovaná, jezdila, jak se říká, po zadku. Zapojila do hry srdíčko a nakonec se radovala z velmi nečekaného úspěchu. Naopak hra řezníků byla velice neurovnaná a chladná. Hostující hráči si nedokázali poradit s agresivně bojujícím a houževnatým soupeřem a zaslouženě odjeli s pořádným debaklem.
K zajímavým momentům zápasu patřil začátek druhé půle, kdy za nerozhodného stavu jeden z diváků na celé hřiště zakřičel „Modrá dejte jim bůra,“ což v tu dobu pobavilo valnou většinu přítomných včetně hráčů obou celků. Nakonec se ale ukázalo, že příznivec domácích měl pravdu.
Úvod utkání ale vůbec nenaznačoval, že by se mělo dít něco proti předzápasovým prognózám. V 16. minutě totiž utekl Dvořák a přesnou střelou k tyči otevřel skóre zápasu – 0:1. Jenže po půlhodině hry vybojoval na půlce míč Gusta Čapek, posunul si ho blíže k brance hostů a tvrdou ranou, zhruba z dvaceti metrů vyrovnal – 1:1.
Na začátku druhé půle zazněl zmiňovaný výkřik a domácí ho začali plnit. V 54. minutě se trefil křížnou střelou Cerman, o devět minut později zvyšoval po centru Gusty Čapka hlavičkou Jirchář, čtvrtý gól Jiskry zaznamenal úplně osamocený J. Kosejk a konečný účet zápasu uzavřel pátým úspěchem Fichtner, který se zmocnil míče, který neudržel Chodura v náruči a pohodlně ho poslal do sítě.
Branky: 32. Aug. Čapek, 54. Cerman, 63. Jirchář, 68. J. Kosejk, 72. Fichtner – 16. Dvořák. . ŽK 3:2. Před 220 diváky řídil Hlinka.
Modrá: Vaňák – Klínský, Z. Kosejk, Jirchář – Josef Štercl, J. Kosejk, Aug. čapek, Jiří Štercl – Cerman – Sýkora (72. Cimpl), Fichtner. Trenér Petr Fridrich.
Řezuz Děčín: Chodura – Ovečka, Nagy, Hubený – Mataj, Žák, Žáček, Matoušek – Runt, Vlasák (58. Betyár). – Dvořák (74. Hoffmann). Trenér Vladimír Vašák.