Vedoucí celek fotbalového přeboru Ústekého kraje Řezuz Děčín, přivítal včera krátce po obědě v dalším mistrovském kole supeře ze středu tabulky Štětí a podle doposud dosažených výsledků na domácím hřišti se čekalo celkem jednoznačné vítězství. Jenže všechno bylo jinak.
Řezuz Děčín – Štětí
0:0

Hosté, ostatně jako všechny předchozí týmy, přijeli do Děčína s očividnou taktikou bránit nejméně s osmi hráči a pokusit se o nějaký ten brejk. V předchozích případech si vždy s tímto stylem hry dokázali řezníci poradit, ovšem Štětí hrálo tento systém celý zápas bez jediné výraznější chybičky, navíc mělo ve svém kádru převážnou většinu urostlých hráčů, přes které se domácí jen těžko prosazovali. Řezníci si navíc vybrali den blbec, kdy se jim nic nedařilo, balóny jim uskakovali od nohou, přesných přihrávek bylo poskrovnu a moment překvapení nepřišel ani jeden. „V první půli jsme se snažili střílet, ale prostě dneska klukům nesedl ani jeden pokus. Soupeř dobře bránil a podnikal nebezpečné výpady. Abych pravdu řekl já se do konce zápasu bál, abychom ještě nakonec neprohráli,“ řekl trenér Děčína Vladimír Vašák. Prezident klubu pak při odchodu z trávníku prohodil, „Je to obrovská škoda a ztráta. Mohli jsme potvrdit doma výhru z Chomutova a podle dosažených výsledků jsme se dokonce mohli trhnout na pět bodů, nakonec se to ale nekoná. Je to ztráta.“
V první půli stojí za zmínku střela Dvořáka, která olízla tyč a šance Betyára, jehož střela mířila těsně mimo. Na druhé straně musel Chodura čelit jedné tvrdé střele hostů. Ve druhé půli pokračovala neustálá územní převaha domácích, ti z ní ale vytěžili jen nebezpečnou střelu Matouška, kterou kryl gólman a Matajovu hlavičku, která mířila do tyče. Hosté mohli klidně i vyhrát, ale jejich kapitán Čermák a útočník Blín své tutovky zahodili.
ŽK: 2:4. Před 230 diváky řídil Fr. Černý.
Řezuz Děčín: Chodura – Pvečka, Nagy, hubený – Mataj, Žák, Vlasák, Matoušek – Runt – Dvořák, Betyár (67. Pivoňka).