Jako tým kola můžeme z pětice fotbalových celků z děčínského regionu hrajících I. A třídu směle označit Junior Děčín, který jako jediný dokázal zvítězit. Rumburk, Česká Kamenice a Jílové jen remizovaly, Šluknov dokonce prohrál (o všech čtyřech týmech píšeme na jiném místě této stránky).
Junior Děčín– Duchcov
3:2 (0:2)
K titulu týmu kola ale vedla poměrně trnitá cesta. Domácí sice nastoupili na ludvíkoviockém hřišti k utkání psychicky posíleni středeční pohárovou výhrou nad Střekovem 5:2, ale první půlle se jim vůbec nepovedla. „Za první půli jsme si zasloužili prohrát. O přestávce jsme si něco řekli, vystřídal jsem dva hráče a na herním projevu se to projevilo. Chtěli totiž hrá a hru oživili. Chyhtli se i další a dokázali jsme zápas otočit,“ pochvaloval si nakonec trenér Junioru Pavel Horáček.
Domácí opravdu nehráli v první půli dobře a hosté toho využili ke vstřelení dvou branek. O přestávce by na Junior nikdo z přítomných nevsadil ani tu pověstnou zlámanou grešli.
Jenže na trávník se z kabin vrátilo zcela jiné mužstvo a začali se dít věci. Nejprve se po střele Svobody dostal k dorážce Horký, který snížil na rozdíl jediného gólu. Hostům se pak rozklepala kolena, naopak domácím narostal křídla a na vyrovnání se nemuselo dlouho čekat. Na zadní tyči si na přetažený centr počkal střídající Horáček ml. a spřeheldem skróval. O tom, že všechny body zůstanou v Děčíně rozhodl aktivní Kořínek, který se nemýli, z bezprostřední blízkosti. Junior už poté svému soupeři nic nedovolil.
Branky: Horký, Horáček, Kořínek – Poustka, Kosinský. ŽK 2:4. 120 diváků, řídil Prágl.
Junior Děčín: Stejskal – Oršula, Svoboda, Jirásek (46. Jiří Hloušek), Jakub Hloušek (46. ček ml.) – Kořínek, Majerik, Bárta, Čapek, Tyl – Horký (80. Filipec). Trenér P. Horáček st.