Fotbalový přebor Ústeckého kraje měl ve středu na programu dohrávané první kolo a do bojů tentokráte z trojice celků z děčínského regionu zasáhly pouze dva týmy.
V Modré se totiž zápas domácí Jiskry s Proboštovem kvůli nezpůsobilému terénu nehrál. „Je to pro nás škoda, že se nehrálo, po dobrém výkonu v Neštěmicích byl tým rozjetý a nabuzený. Hrát se ale fakt nedalo, bylo to opravdu pod vodou,“ poznamenal sekretář Jiskry Modrá Ladislav Michalec.
Řezuz Děčín – Litoměřice
6:1 (3:0)
„Soupeře předcházela pověst remízového krále, když ve všech předchozích zápasech plichtil. Měl jsem z toho trochu obavy, ale kluci to zvládli perfektně. Soupeř to byl zatím nejkvalitnější, co sem přijel, nám hodně pomohly tři rychlé góly v první půli za sebou, ale kdoví, jak by zápas vypadal, kdyby Litoměřice daly za stavu jedna nula velkou šanci. Na počátku druhé půle jsme přidali další dva rychlé góly a pak už se zápas jen dohrával,“ liboval si trenér děčínského týmu Vladimír Vašák, který pak ještě pozval diváky na nedělní utkání: „Hrajeme zase od dvou odpoledne a přivítáme silný Oldřichov, bude to určitě pěkný zápas.“
Branky:
Matoušek a Vlasák po 2, Runt, Žáček – Ivančo.
Řezuz Děčín:
Chodura – Ovečka, Nagy, Hubený – Mataj (60. Pivoňka), Vlasák (60. Betyár), Žák (60. Žebro), Žáček – Dvořák, Matoušek.
Loko Chomutov – Vilémov
1:2 (0:2)
„Byl to kvalitní a pohledný zápas. Nám se povedla první půle, kdy si domácí dali po střele Svobody tečí vlastní gól a pak přidal klasickým angličanem po povedeném sólu druhý gól Lehrl. Ve druhé části se domácím povedlo zhruba deset minut před koncem snížit a pak měli velký tlak. Kluci to ale ubránili,“ řekl sekretář vilémovského celku Ludvík Třešňák.
Branky: Cejthamr – Svoboda, Lehrl.
Vilémov: Janda (75. Loos) – Hyka, Šmalcl, Gabriel, Hejl – Lehrl, Kotiš, T. Jägr, Čuda – Kessler, J. Jägr.