Body putují do Rumburku

RUMBURK - Nováček I. A třídy Junior Děčín prohrál i ve třetím utkání nové sezony

4.9.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Petr Wagenknecht

Ve třetím kole fotbalové I. A třídy se konečně nováček Junior Děčín představil v domácím prostředí. Tedy vlastně v ludvíkovickém exilu, neboť jejich vlastní plocha začíná procházet rekonstrukcí.
Po dvou neúspěšných vystoupeních na hřištích soupeřů si od prvního domácího zápasu Junior celkem dost sliboval. Jenže k derby duelu přijel FK Rumburk, který po dvou hubených letech tak trochu změnil filozofii klubu a začíná zvedat hlavu.
Junior Děčín – FK Rumburk
0:2 (0:0)
Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří si od úvodu zápasu vytvořili herní i územní převahu. Hosté jim to tak trochu umožnili, neboť přijeli s očividnou defenzivní taktikou. První šance se zdrodila v 15. minutě, kdy razantně hlavičkoval děčínský Filipec, míč však letěl těsně mimo tyče rumburské branky. Druhý vážnější moment první části přišel na řadu po půlhodině hry, kdy trestný kop domácího Svobody olízl tyč hostující svatyně. To bylo v první půli z obou stran vše.
Druhou část hry otevřela velice dobrá možnost děčínského Jandy, ten ale mířil opět vedle. Pak už o sobě dali poprvé vědět i hosté, Hroděj se ale ukvapil a z úhlu mířil jen kousek vedle vzdálenější tyče. Herní převaha Junioru nadále pokračovala, ale šance nepřicházely. Výjimkou byla 70. minuta, kdy se v dobré palebné možnosti ocitl bomber Svoboda, jeho rána ale skončila daleko nad a ještě k tomu vedle branky rumburského brankáře Štěpána. Pak přišla pro domácí pořádně mrazivá sprcha. Deset minut před koncem předvedli rumburští hráči celkem pohlednou kombinaci, na jejímž konci byl L. Pilko, který se trefil přesně do šibenice – 0:1. Domácí pak vrhli vše do útoku, ale jejich centry a ojedinělé pokusy zlikvidoval pozorný Štěpán. Definitvní podobu dala výsledku 90. minuta, ve které Hanykýř přihrál Hrodějovi a ten umístěnou střelou stanovil konečný účet zápasu. Ten mohl ještě v nastavení poupravit Janda, jenže v jasné tutovce nastřelil jen nohy dobře vyběhnuvšího Štěpána.
Branky: 81. L. Pilko, 90. Hroděj. ŽK 2:2. 220 diváků.
Junior Děčín: Topolančin – Majerik, Folprecht, Veselý, Jakub Hloušek – Kořínek (35. Janda), Čapek, Bárta, Svoboda – Horký, Filipec (44. Oršula). Trenér P. Horáček.
FK Rumburk: Štěpán – Kern, Přibyl. Škvor, Michalina (69. Farkaš) – L. Pilko, Mlejnek, Šimon, Vajda – Hroděj (91. P. Pilko), Hanykýř. Trenér P. Hradiský.