V nedělním podvečeru přivítal Slovan Varnsdorf na stadionu v Kotlině nováčka České fotbalové ligy ze Sezimova Ústí.
Varnsdorf – Sezimovo Ústí
1:0 (1:0)
Hosté byli po většinu utkání více než důstojným soupeřem a spoléhali především na své posily, bývalé hráče Prachatic, Rožbouda z Českých Budějovic, Předotu z Bohemians 1905 a Sedliaka z Ružomberoka. V celku domácích nemohl nastoupit stoper Svojtka, který byl vyloučen v minulém zápase a dostal stop na jedno utkání.
Jihočeši začali směle, ale domácí rychle učinili přítrž jejich snahám a převzali iniciativu. Dvakrát pokoušel střelecké štěstí Obajdin a vždy do náruče gólmana Baláže. Jeho největší příležitost pak přišla ve 13. minutě, kdy nepokrytý z deseti metrů mířil nad. O čtyři minuty později kopal Slovan roh, míč se dostal po několika zásazích na druhou stranu velkého vápna a R. Mach jej přízemní skákavou střelou poslal ke vzdálenější tyči a domácí vedli 1:0. Hosté se pak zvedli, naopak domácí v tlaku polevili. Varnsdorfský brankář Macháček pak musel do přestávky řešit několik zapeklitých situací, gól ale nepustil.
Po změně stran kopal Varnsdorf několik rohů v řadě, nic však z nich nevytěžil. Hosté přidali na tvrdosti, sudí jejich některé zákroky toleroval a hráči Slovanu byli často na zemi. Na obou stranách tak velké příležitosti nepřicházely, hodně se bojovalo ve středu hřiště a před pokutovými územími. Sezimovo Ústí toužilo po bodu, Varnsdorf hájil hubené vedení a dokázal jej udržet i ve čtyřminutovém nastavení.
Branka: 17. R. Mach. ŽK 3:2. 600 diváků. Rozhodčí Šedivka.
Varnsdorf: Macháček - Čapek, Vrabec, Rezek, Křemen - R. Mach (65. Fikejz), Jakubovič, Svoboda (82. Sháněl), Vaško - Grubhoffer, Obajdin (75. Jordák). Trenér Milan Šíp.