Všechny fotbalové soutěže oblastního a vyššího významu pokračují o nastávajícím víkendu dalšími mistrovskými koly a do bojů o důležité body zasáhnou také celky z děčínského regionu.
V České fotbalové lize, tedy třetí nejvyšší soutěži, se Slovan Varnsdorf představí podruhé doma a rozhodně bude chtít udržet sérii neporazitelnosti. Po dvou remízách venku a výhře doma nad Letohradem (5:0) bude tentokrát hostit Sezimovo Ústí.
V Krajském přeboru jsou na programu dva velice prestižní a zajímavé zápasy. Stap Tratec Vilémov, kterému se vstup do soutěže vůbec nepovedl, když v derby prohrál doma s Řezuz Děčín a pak i na půdě Střekova, hostí v derby Jiskru Modrá, která na tom není o moc lépe. Zatím se může „pochlubit“ pouze jedním bodem za domácí remízu s Litoměřicemi. Doposud suverénní Řezuz Děčín míří v neděli odpoledne do Neštěmic, kde to rozhodně nebude mít lehké.
Velice zajímavé derby zápasy jsou na programu v I. A třídě. V Jílovém se v sobotu představí nováček Junior Děčín a do České Kamenice míří v ten samý čas šluknovský Plaston.
A aby nebyl těm derby zápasům celků z děčínského regionu konec, je jedno na programu i v I. B třídě. Tam hostí Březiny v sobotu Čechii Horní Podluží.
Sobota 25. srpna
Krajský přebor: Stap Tratec Vilémov – Jiskra Modrá (17.00).
I. A třída: FK Jílové – Junior Děčín, České Kamenice – Plaston Šluknov, Rumburk – České Kopisty (vše v 17.00).
I. B třída: Březiny – Čechie Horní Podluží, Union Děčín – Chuderov, Heřmanov – Libouchec, Chabařovice – Krásná Lípa (vše v 17.00).
Neděle 26. srpna
ČFL: Slovan Varnsdorf – Sezimovo Ústí (17.00).
Krajský přebor: Neštěmice – Řezuz Děčín (17.00).
Divize dorostu: Junior Děčín – Admira Praha (10.15 a 12.30 – hř. Máchovka).