V rámci oslav stého výročí založení fotbalu ve Varnsdorfu a otevření zreskonstruovaného víceúčelového stadionu se nehrál jen mistrovský fotbal (Informovali jsme již včera). Na programu byl i exhibiční duel.
K tomu na hřiště vyběhly dva „speciální“ týmy. Na straně Slovanu to byl celek s hlavičkou Přelouč 1979. Ten byl složený z fotbalistů, kteří v uvedeném roce ještě jako žáci vyhráli v Přelouči celostátní tunaj. Slovan byl doplněn i o další známé varnsdorfské fotbalové tváře. Proti nim se postavil známý tým bývalých fotbalistů, herců, bavičů a zpěváků Amfora. Přestože nešlo až tak o výsledek, jako o pobavení více jak třinácti set diváků, plníme zpravodajskou povinnost a níže uvádíme, jak duel probíhal a nakonec i dopadl.
Varnsdorf – Amfora
5:5 (2:2)
Skóre exhibičního utkání otevřel domácí Křemenák a na 2:0 zvyšoval nedlouho poté Prchal. Amfora však zabrala a do přestávky stačila díky trefám Jakubce a Dobiáše z penalty vyrovnat.
Po obrátce dokonce domácí Slovan utekl až na tříbrankový rozdíl. Postupně se trefili Šerák, P. Novák a Hemmer. Amfora však v závěru zabrala a zase se jí podařilo vyrovnat. Tentokrát už na konečných 5:5. Branky Amfory postupně dali opět Jakubec, Mičinec a poslední slovo měl Roman Skamene, který proměnil penaltu.
Baviči, zejména Roman Skamene a sudí Pavlín Jirků rozveselovali svými kousky publikum, ale jinak se hrálo jako o mistrovské body
Amfora: Jiří Sedláček, Karel Vágner, Stanislav Hložek, František Jakubec, Karol Dobiáš, Lešek Semelka, Antonín Panenka, Pavlín Jirků, Jan Berger, Jan Rosák, Zdeněk Prokeš, Petr Salava, Josef Zoser, Karel Šíp, František Veselý, Tibor Mičinec, Roman Skamene, Pavel Poulíček.
Slovan Varnsdorf (Přelouč 1979): M. Kramer, Ladislav Filip, Zdeněk Prchal, Pavel Šanda, Jan Maščuch, Jan Relich, Ladislav Šerák, Petr Šanda, Petar Novák, Miroslav Pelta, Jaroslav Charouzek, Jiří Kroupa, Jan Hemmer, Jindřich Novák, Milan Křemenák, Antonín Brož a Jiří Swadosch. Tým vedli Stanislav Horáček a Vangelis Vasilopulos.
Rozhodoval Pavlín Jirků, na čarách byli Pöschko a Andrle. 1300 diváků.