Fotbalový přebor Ústeckého kraje měl hned ve svém prvním kole na programu snad nejprestižnější derby, jaké se může v programu najít.
Loni druhý a pohárovými úspěchy nabuzený Stap Tratec Vilémov totiž přivítal exdivizní Řezuz Děčín. Šlo tedy hned v prvním utkání o souboj zřejmě dvou největších adeptů na nejvyšší příčky. Na hře to pak bylo znát, a to jak pozitivně, tak i negativně.
Vilémov – Řezuz Děčín
0:1 (0:1)
Utkání začalo ofenzivní smrští hostujícího celku. Ten si v úvodních dvaceti minutách vytvořil místy až drtivou převahu a kdyby po tomto časovém úseku vedl tři nula, nemohl by se nikdo divit. Na kdyby se ale ve fotbale nehraje. I když už v sedmé minutě krásně napřáhl Vlasák a jeho dalekonosná bomba skončila na břevně domácí svatyně a poté i za brankovou čarou. Jenže míč měl opačnou faleš a vyskočil z branky ven. Ani hlavní, ani jeho asistent na to nemohli vidět, protože byli velmi daleko, a tak se hrálo dál. Velkou šanci pak měl maličký a rychlonohý Betyár, jeho pokus v poslední chvíli zlikvidovala obrana Vilémova. Další tutovku měl na kopačce děčínský Žák, proti jeho bombě bez přípravy se ale vytáhl brankář Janda. Poté se hra uklidnila a odehrávala se víceméně mezi šestnáctkami. Na straně domácích stojí v první půli za zmínku pouze trestný kop Hyky, který ve 27. minutě jen o málo minul pravou děčínskou tyč. Rozhodující moment přišel ve 42. minutě, kdy se do šestnáctky Stap Tratecu vřítil Žáček, brankář Janda ho podrazil aniž by zasáhl míč a kopala se penalta. Tu s přehledem proměnil Runt a do kabin se šlo za vedení hostů.
Po vyrovnané první čtvrthodině druhé části začali domácí ve snaze vyrovnat přitápět pod kotlem. Jejich tlak narůstal minutu od minuty, jenže děčínská obrana v čele s výborným Chodurou se statečně a hlavně efektivně bránila. Čuda mířil v 54. minutě nad děčínskou branku, Hykovu střelu výborně lapil Chodura, který včas vyběhl i proti úplně samotnému Hejlovi, Hyka poté ještě z úhlu mířil jen těsně vedle vzdálenější tyče. Pak se objevil v šanci střídající R. Vichterey, Chodura ho ale nadvakrát vychytal a dvě minuty před koncem mířil těsně nad Kotiš. Hosté měli ve druhé půli jen několik pokusů o brejk, ale ani jeden nevyřešili úspěšně.
Branka: 42. Runt z PK. ŽK 7:7. ČK 1:1 (93.: Kotiš – Matoušek). Před 500 diváky řídil Klupák.
Stap Tratec Vilémov: Janda – Hyka, Šmalcl, Špinka – Čuda, Kotiš, Vlk (60. Hejl), T. Jägr, Pa. Svoboda, Lehrl (80. R. Vichterey) - Kurel (83. Pe. Svoboda). Trenér M. Suchomel.
Řezuz Děčín: Chodura – Hubený, Runt, Ovečka – Žáček, Žák (78. Nagy), Vlasák, Mataj – Dvořák (92. Žebro) – Betyár (88. Wenzel), Matoušek. Trenér V. Vašák.