K poslednímu přípravnému zápasu před zahájením tvrdých bojů v přeboru Ústeckého kraje zajížděl exdivizní Řezuz Děčín v úterý podvečer na hřiště do České Kamenice, která si na zahájení I. A třídy musí ještě více jak týden počkat.
Č. Kamenice – Řezuz Děčín
0:8 (0:4)
„Bylo to pohodové utkání, měli jsme převahu a dávali i hezké góly. Pro domácí to je až příliš krutý výsledek, v první půli totiž měli tři dobré šance ke skórování, ale nedali je,“ naznačil vývoj zápasu trenér hostů Vladimír Vašák, který pak ještě dodal: „Už se těšíme na první mistrovský zápas, který odehrajeme už tuto sobotu ve Vilémově. Ten má velice silný kádr a určitě to bude vysoce kvalitní utkání.“
Trenéru poražené České Kamenice Josefu Rákosníkovi příliš do řeči nebylo, přesto nám několik slov řekl. „Současní Řezníci jsou nad naše síly. O trochu vyrovnanější partii bychom s nimi mohli hrát, kdybychom byli kompletní, ale chyběli nám tři hráči základní sestavy. Přesto mohl být výsledek trochu přijatelnější, své velmi dobré šance jsme ale neproměnili. Projevila se herní vyzrálost i větší kondička hostů. Pro nás to bylo velice poučné.“
Branky: Matoušek a Žáček po 2, Žák, Betyár, Nagy, Runt z PK.
Česká Kamenice: M. Vaněk (Peklo) – Mach, P. Vaněk, Švanda, Němec – Jírava, Mitruška, Jakub Šimek, Štádler – Marguš, Maněna. Střídali: Hegert, Landovský, Čureja, J. Marek.
Řezuz Děčín: Chodura – Ovečka, Runt, Nagy – Mataj, Vlasák, Žák, Žáček – Matoušek – Betyár, Dvořák. Střídali: Žebro, Pivoňka. Chyběli: Hubený (nachlazení), Červenka a Hoffman (zranění), Wenzel (pracovní zaneprázdnění).
Řezníci zahajují mistrovskou soutěž v sobotu 11. srpna ve Vilémově, Česká Kamenice má první mistrovský zápas na programu až za další týden, tedy v sobotu 18. srpna na hřišti v Přestanově.