Léto je v plném proudu a k němu neodmyslitelně patří také nejrůznější zábava, a to i sportovní.
Právě tu připravili organizátoři dobře obsazeného turnaje v malé kopané na hřišti v Mikulášovicích. Do prestižního turnaje hospod se přihlásilo celkem 10 týmů, nakonec nepřijel pouze varnsdorfský Jatka tým, a tak se hrálo ve dvou skupinách, přičemž jedna byla pouze čtyřčlenná.
Další vývoj turnaje už byl řádně dramatický a vyhecovaný, vždyť po základních skupinách už se hrálo vyřazovacím způsobem, a tak každému šlo doslova o život. Nejedno utkání skončilo plichtou a tak na řadu přišly penaltové rozstřely a v brance se to jenom blýskalo skvělými zákroky týmových brankářů. Na druhé straně by přece hráči nenechali na holičkách své oblíbené podniky ve kterých hasí žízeň po náročných výkonech při trénincích i zápasech mistrovských soutěží. A tak z nenápadného turnaje místních a okolních hospod se stala bitva fotbalistů hrajících v nejrůznějších soutěžích. Nejlepším hráčem turnaje se stal po výběru pořadatelské komise Zdeněk Novák st., brankářem Luboš Lalák a nejvíce branek nastřílel Martin Briestenský.
Konečné pořadí turnaje
1. Hotel Ron Mikulášovice, 2. Svatý Hubert Mikulášovice, 3. ComTel Rumburk, 4. O.K. Predátors Mikulášovice, 5. Fajn Klub Dolní Poustevna, 6. TOS Varnsdorf, 7. Ráj poutníků Mikulášovice, 8. Mopedos torpedos Mikulášovice, 9. Boletce.
Všichni zúčastnění už se těší na druhý ročník, který se uskuteční příští léto.