K úvodnímu třetiligovém utkání s rezervou českobudějovického Dynama odjela výprava Slovanu Varnsdorf již v pátek brzy po poledni a toužila si z jihu Čech opět přivést plný bodový zisk.
Č. Budějovice B - Varnsdorf
0:0
S týmem neodcestovali zranění Vaňák (potíže se zády) a Svojtka (pohmožděná ruka z pohárového střetnutí). Oba týmy potvrdily své kvality a celkově svižnému zápasu chyběly jen góly. Jako první zaměstnal gólmana Macháčka domácí Hrbáč a těsně poté i Rehák. Následoval trestný kop Máchy, ale mířil těsně vedle branky hostí. Domácí obrana pracovala téměř bezchybně, i když na straně Varnsdorfu nastoupili ostřílení exligoví mazáci Svoboda, Čapek nebo Obajdin.
Po přestávce domácí přitopili pod kotlem a krajní záložníci Pouzar s Hrbáčem podporováni obránci Leštinou a Rehákem dělali hostům problémy. Trenér Musil pak poslal místo Stráského na hřiště Ondráška, ten ofenzivu rozhýbal a hned jeho první akce, kdy u rohového praporku vybojoval míč a odcentroval do vápna, mohla skončit vedoucí gólem. Pouzarova bomba z voleje mířila jenom do brankáře Macháčka. Pouzar byl i u dalších dvou příležitostí Ondráška i Tischlera, ani jedna z nich neskončila touženou brankou. A tak v samotném závěru utkání mohlo udeřit na druhé straně. Brankář Pešula však stačil nohou míč Svobodovi reflexivně vyrazit.
Varnsdorf: Macháček - Čapek, Rezek, Vrabec, Křemen - R.Mach (74. Vaško), Svoboda (84. Fikejz), Jakubovič, Jordák - Grubhoffer, Obajdin (65. L.Mach).
„Na začátek soutěže to byl docela slušný fotbal z obou stran. Nejprve jsme trochu ztratili střed hřiště, ale postupně se propracovávali do slibných situací. Kvalitní utkání odehrála celá obrana a nakonec jsem s bodem spokojen, určitě bude mít svoji váhu,“ řekl trenér domácích Karel Musil Jeho protějšek Milan Šíp dodal: „V úvodu jsme měli čtvrthodinku více ze hry, pak se to vyrovnalo a hrál se svižný fotbal nahoru dolů bez větších šancí. Po změně stran vysocí hráči domácích přidali na důrazu a snažili se prosadit dlouhými nakopávanými míči. My měli největší možnost v závěru, když se po akci střídajícího Vaška neprosadil téměř na malém vápně Svoboda.“