Fotbalisté druhého celku minulého ročníku fotbalového přeboru Ústeckého kraje Stap Tratecu Vilémov odehráli první přípravné utkání na novou sezonu, kterým byl hned křest ohněm.
V předkole poháru ČMFS totiž přivítali divizní celek Litvínova.
Vilémov – Litvínov
4:0 (3:0)
Litvínovský tým přijel do Vilémova s kompletním kádrem a dokonce nechal v letní lize v Brňanech den před tím proti Mostu B hrát jen svou rezervu, aby šetřil hráče na tento prestižní zápas. Domácí, kteří obsadili v loňském ročníku KP pěkné 2.místo, toužili po konfrontaci s divizním celkem a to se jim s nečekaným úspěchem podařilo právě v poháru ČMFS. Vilémovští stejně jako hosté představili několik nových posil a několik dalších ještě Vilémov představí v následujících přípravných utkáních.
První poločas přinesl oboustranně výborný fotbal, hosté měli po úvodním tlaku domácích trochu více míč na svých kopačkách, ale hráli jen po vápno, kde si nevěděli rady s výborně hrající a doplňující se defenzívou domácích. Naopak Vilémov se jako nějaký ustrašený hostitel rozhodně nechoval a nasázel svému soupeři tři branky. O všechny se postaral střelecky dobře naladěný Kurel. Ten začal své galapředstavení ve 28. minutě, kdy s přehledem k tyči zakončil ideální uvolnění od Kotiše. O deset minut později vyslal pro změnu do šance úspěšného střelce Lehrl a Kurel překonal brankáře hostů tentokrát klasickými “houslemi“. Dvě minuty před přestávkou se nedohodli hostující stopér s golmanem a jejich chybu všudybýlek Kurel dokonale potrestal, čímž dosáhl nevídaného hattricku během patnácti minut.
V kabinách pak o následující přestávce duněl hlas hostujícího trenéra Vratislava Havlíka (mimo jiné kopal ve Slavii a Teplicích), neboť takovou sprchu určitě hosté nečekali a ve druhé půli chtěli výsledek alespoň zkorigovat. To se jim ale nepovedlo a ještě jednou inkasovali. O to se postaral tři minuty před koncem základní hrací doby Kotiš, který si po nezištné přihrávce Svobody zasekávačkou položil stopéra hostů a podél gólmana stanovil přesnou střelou k tyči konečný účet zápasu.
Domácím hráčům se podařil skutečně husarský kousek a ukázali, že jejich kádr bude i v nové sezoně velice silný. Díky tomuto překvapivému vítězství postoupil Vilémov do 1. kola ČMFS. V tom Stap Tratec přivítá už nadcházející neděli 29. července od 17.00 na svém hřišti druholigový celek MFK Ústí nad Labem. Všichni jste na tento zajímavý a kvalitní duel zváni.
Branky: 28., 38. a 43. Kurel, 87. Kotiš. ŽK 1:2. Před 350 velice spokojenými diváky řídil Schröter.
Stap Tratec Vilémov: Janda – Hyka, Šmalcl, Špinka – Kotiš, Vlk, T. Jägr (27. Lehrl), Svoboda, Hejl (46. Kirchberger) - Kurel (73. Blažek), Čuda. Trenér Suchomel.