Řezníkům výhra nestačila

DĚČÍN - Fotbalisté Řezuz Děčín opouštějí nejméně na rok skupinu B divizní soutěže

18.6.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Zdeněk Traxler

Pokud si chtěli fotbalisté Řezuz Děčín uchovat příslušnost k divizní skupině B i pro příští sezonu, museli bezpodmínečně vyhrát v posledním utkání, ve kterém hostili v sobotu dopoledne FK Chomutov a pak čekat, jak dopadnou ostatní zápasy, které se hrály ve stejný čas.
První krok se jim po velmi dobrém výkonu podařil a pak se už jen čekalo několik málo minut na konečný verdikt. Bohužel pro děčínské fotbalisty přišly špatné zprávy. Litvínov vyhrál trochu senzačně na hřišti rezervy Kladna a Most B podle předpokladů přehrál Stříbrnou Skalici. Když k tomu ještě připočítáme úterní výhru Libiše nad Vltavínem, která také prohovořila do konečného účtování, vyjde z toho, že divizní skupinu B opouštějí Benešov, Stříbrná Skalice a Řezuz Děčín.
„Dnešní výhra má pro nás hodně trpkou příchuť, neměli jsme to v našich rukách, nebo jestli chcete, nohách. My jsme svou část podmínky záchrany po velmi dobrém výkonu splnili, pak už jsme jen čekali, ale nedočkali se,“ nemluvilo se bezprostředně po definitivním verdiktu dobře prezidentovi děčínského klubu Vladimíru Šoltysovi, který ještě smutně dodal: „Rozhodně se nezboří svět, je to „jen“ fotbal a sport, ale rozhodně je to pro Děčín velká škoda. Chtěl bych ještě tímto poděkovat všem divákům, kteří nás chodili podpořit a věřím, že tak budou činit i v nižší soutěži, ze které se budeme rozhodně snažit postoupit hned zpět.“

Řezuz Děčín – Chomutov 3:1 (2:0)
Od záčátku zápasu, hraného v netradiční čas i den, tedy v sobotu od 10.15, se řezníci s vidinou záchrany do svého soupeře pustili bez bázně a hany. Už v 8. minutě nebezpečně hlavičkoval Janda, chomutovsklý brankář však vytáhl parádní zákrok. Pak se hrálo víceméně jen mezi šestnáctkami, ale jen do 23. minuty. To si míč k rozehrání trestného kopu postavil Dvořák a parádní technickou ranou přes zeď otevřel skóre zápasu – 1:0. Neuběhly snad ani tři minuty, Janda přiťukl Dvořákův centr k Vlasákovi a ten nekompromisní střelou zvýšil na 2:0. V první půli pak ještě zaujal gól hostů z ofsajdu, neproměněná obrovská šance Jandy a nastřelené břevno děčínské branky ve 44. minutě.
Po obrátce se na větší vzruch čekalo až do 74. minuty, Vlasák v jasné šanci hlavičkoval těsně vedle. Branka přišla až o šest minut později, kdy Janda vyslal do sóla Dvořáka a ten zkušeně podél brankáře zvýšil už na 3:0. Poslední slovo ale měli hosté. Dvě minuty před koncem snížil pohotovou hlavičkou Sedlák. Víc už se v utkání nestalo.
Branky: 23. a 80. Dvořák, 26. Vlasák – 88. Sedlák. ŽK 4:2. Před 300 diváky řídil Dobrý.
Řezuz Děčín: Chodura – Wenzel, Jirchář, Žebro (72. Pivoňka), Hubený (82. Kořínek) – Mataj, Vlasák (86. Veselý), Stejskal, Žáček – Dvořák, Janda. Trenér V. Vašák.

18.6.2007 VSTUP DO DISKUSE

Pětimostí se po téměř roce částečně otevřelo řidičům.
21

OBRAZEM: Pětimostím po téměř roce opět jezdí auta

Betlémské světlo, ilustrační foto.
12

Betlémské světlo přijede vlakem. Odnést si ho můžete i domů

Tříletý polobezdomovec a brutální agresor v tramvaji: Prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 14. prosince 2017.

Kontroly na SME mají odbourat podvody. Někde jedou ještě bez focení

Děčínsko - Stanice měření emisí musí pořizovat fotodokumentaci automobilů od začátku prosince. Ne všechny ale na nový systém najely.

VÍME PRVNÍ

Orangutana Ňuňáka nezabila rakovina, ale tasemnice, která napadá i lidi

Ústí nad Labem - Orangutan Ňuňák nezemřel na rakovinu. Pitva ukázala, že boulovité útvary jsou ve skutečnosti zapouzdření cizopasníci. Přesněji tasemnice, které přenáší lišky trusem. Napadají i člověka a mohou představovat i smrtelné nebezpečí.

Děčín – Potřetí v sezóně našli recept na Dvůr Králové. V tabulce poskočili na první místo, navíc zkušený útočník Jaroslav Hašek oslavil 40. narozeniny.