Fotbalisté Řezuz Děčín podali asi svůj nejlepší jarní výkon a v přímém boji o udržení v soutěži vybojovali velice důležité a možno říci zlaté tři body.
Do Děčína totiž k utkání divizní skupiny B přijel Tatran Stříbrná Skalice, který na tom byl před utkáním podobně jako domácí. Oba celky se pohybují ve spodních vodách a bojují o každý bodík potřebný k záchraně. Před zápasem na tom byli o bod lépe hosté, po zápase se karta otočila a nyní jsou děčínští fotbalisté čtvrtí od konce. Naděje na záchranu je tedy stále velmi živá.


Řezuz Děčín – Stř. Skalice 3:1 (1:0)


Domácí celek začal velkým náporem a byla na něm velmi znát touha po úspěchu. Leč v úvodu se opět nedařilo střelecky. Šance volající po gólu nevyužili Vlasák, Dvořák, Pivoňka, ani Janda. Ve 14. minutě zahrozili i hosté, nastřelili ale jen boční síť Chodurovy branky. Děčín stále pokračoval v v náporu, ale Janda ani Dvořák zase své šance neproměnili. Až přišla 41. minuta. To nechali hosté na chvilku volného Dvořáka a ten se konečně tvrdou střelou do růžku skalické branky trefil – 1:0. „Utkání jsme mohli rozhodnout už v první půli, ale na gól se strašně nadřeme a pak inkasujeme zbytečný a laciný gól. Děláme z toho zbytečně drama, i když dnes to kluci zvládli, byli jsme lepší a zaslouženě jsme vyhráli,“ prohodil trenér Děčína V. Vašák.
Druhý poločas začal stejně jako ten první. Tedy náporem domácích. Ti si ale kromě Vlasákovy bomby, kterou vyrazil brankář hostů, výraznější šanci nevytvořili. Pak přišel besk z čistého nebe. Hosté podnikli rychlý výpad, domácí obrana zapomněla na V. Pohorského a ten pohodlně hlavou vyrovnal. Naštěstí to domácí nezlomilo a ještě více sil dali do útočení. A přineslo to své ovoce. V 72. minutě zachoval na hranici šestnáctky klid a rozvahu Dvořák, který si počkal, až obránci prolétnou okolo něj a přesnou technickou střelou k tyči poslal Děčín opět do vedení. Definitivní rozuzlení přišlo osm minut před koncem. To Vlasák vysunul do šance Žáčka a ten si počínal podobně jako jeho zkušenější spoluhráč při předchozím gólu, tedy zachoval chladnou hlavu a technickou střelou k tyči dal třetí gól domácích.
Branky: 41. a 72. Dvořák, 82. Žáček. ŽK 2:4. Před 280 diváky řidil Mareška.
Řezuz Děčín: Chodura – Wenzel, Jirchář, Vlasák (88. Malát), Mataj – Stejskal, Pivoňka, Žáček, Žebro (90. Veselý) – Janda, Dvořák (85. Kořínek).