Po dvou domácích porážkách s Kolínem a Krčí chtěli fotbalisté Slovanu Varnsdorf konečně ve svém šluknovském azylu zabrat, i když návrat na nedávné skvělé tabulkové pozice se zdá být neuskutečnitelný. V jejich snažení nemohli pomoci L. Mach, Vondráček, Parys pro zranění a Zachariáš pro stop za žluté karty. Trenér Hloušek tak musel sáhnout na lavičku pro dva hráče dorostu, kteří v průběhu utkání nastoupili. Důvěru v brance dostal Vaňák.


Varnsdorf – Ovčáry 1:0 (0:0)


Prvních deset minut se na hřišti nic podstatného neudálo. Střelecké štěstí zkoušeli Jakubovič a Grubhoffer, ale brankaře Straku nijak nezaskočili. V 15. minutě druhý jmenovaný už měl větší příležitost, v těžké pozici však míč ve vápně nezasáhl podle představ. Po jednom z rohů pak ještě pálil Svoboda hodně nad a přišla první šance hostí. Ve 28. minutě se Holub ocitl sám před Vaňákem, jenom jej nastřelil a míč od tyče putoval do zámezí. Na druhé straně dobře nacentroval před bránu Vaško, hostující obránce míč lehce tečoval a Grubhoffer s R. Machem už míč nedokázali usměrnit do brány. Před poločasem měli výhodu nepřímého kopu z pravé strany hosté a po rozehrané situaci balón proletěl vápnem a shlukem hráčů těsně kolem tyče do autu, aniž by jej kdokoliv zasáhl. Varnsdorf měl v prvé části více ze hry, hosté pozorně bránili a ani jeden tým si tutovou gólovou příležitost v podstatě nepřipravil.
Po změně stran byl v úmorném vedru obraz hry podobný. Ovčáry se k brance Vaňáka dostávaly sporadicky a i domácím chybělo koncové řešení v útoku. Nepočetné střely z dálky obou celků neměly přesnost, a tak zápas příliš vzruchu nepřinášel. Jen některé zákroky hráčů a následné žluté karty vyvolávaly bouře nevole jak na lavičkách náhradníků, tak v hledišti. Hosté toužili po dobrém výsledku a tomu odpovídala jejich hra a i zdržování. Za zaznamenání stojí jen jejich rychlý atak po domácím nezvládnutém rohu, kdy se Holub v 80. minutě dostal před Vaňáka, ale byl obranou včas vytlačen mimo dobrý dostřel brány. S blížícím se koncem tlak Slovanu narůstal. V 85. minutě Svobodův centr poslal Jordák hlavou mimo a pro časté přerušování hry sudí pak signalizoval nastavení čtyř minut.
V samém jeho závěru přišla výhoda přímého kopu pro Slovan. Hosté dlouho rovnali zeď, usilovali o konec zápasu a čekal je těžký trest. Střelu Vrabce ve zdi tečnul Jordák, míč změnil směr a dezorientovaný Straka reagoval na opačnou stranu, než šel balón. Chvíle štěstí pro domácí a obrovské smůly pro hosty.
Branka: 90. (+4) Jordák. ŽK 3:3. 410 diváků. Rozhodčí Černý.
Slovan Varnsdorf: Vaňák - Čapek, Vrabec, Svojtka, Křemen – R. Mach (67. M. Novák), Svoboda, Jakubovič, Vaško (58. Jordák) - Grubhoffer, Fikejz (72. Vavroušek). Trenér Josef Hloušek.