Pokud si chtěli uchovat ještě alespoň nějakou naději na udržení v divizní soutěži, museli fotbalisté Řezuz Děčín bezpodmínečně zvítězit v nedělním utkání, ve kterém hostili Motorlet Praha.
Ten před zápasem figuroval na šestém místě tabulky a předposlednímu Děčínu se tak příliš nevěřilo. Nakonec ale zůstaly všechny tři body v Děčíně.


Řezuz Děčín – Motorlet 3:2 (1:1)


Utkání začalo šancí hostů, když ve 2. minutě pálil tvrdě z úhlu Koffi, Chodudra v brance Děčína byl ale pozorný. Děčínští se probouzeli pomaleji, ale od desáté minuty byli lepším celkem a vytvořili si územní převahu. Na šance se ale muselo čekat až do 25. minuty, kdy si začínal rovnat mušku Dvořák, který po úniku tvrdě vytřelil, gólman hostů ale míč vytěsnil na tyč a do zámezí. Dvořák se pak zastřeloval i o pět minut později, kdy mířil vedle branky Motorletu. Vyšlo to až do třetice. A zase to bylo za pět minut. Ve 35. minutě utekl rychlonohý Dvořák po Jandově přiťuknutí a konečně se na jaře trefil – 1:0. Jenže neuplynula snad ani celá jedna minuta, obrana Děčína asi ještě oslavovala předchozí úspěch a pustila do šance Tlustého, který přehodil Choduru a bylo to 1:1. Děčín mohl o přestávce přece jen vést, krásnou Matajovu střelu z 39. minuty ale branář hostů konečky prstů vytěsnil na roh.
Nástup do druhé půle vyšel domácím skvěle. Hned ve 47. minutě se do samostatného úniku doslova prodral Janda, jeho střelu ale brankář vyrazil na břevno, odražený míč však do sítě uklidil dobíhající Žáček – 2:1. Hosté se ještě jednou dostali k vyrovnání a znovu u toho byl Tlustý, který v 71. minutě zakončil rychlý brejk. O sedm minut později dokonce mohl jít Motorlet do vedení, Děčínu však pomohla tyčka. Rozuzlení přišlo v 87. minutě, ve které odpískal hlavní rozhodčí po upozornění svého asistenta na čáře, penaltu za ruku ve vápně. Janda byl přesný a Děčín vyhrál.
Branky: 35. Dvořák, 47. Žáček, 87. Janda z PK – 36. a 71. Tlustý. ŽK 3:3. ČK 0:1 (90. Tlustý). 240 diváků, řídil Bohatý.
Řezuz Děčín: Chodura – Wenzel, Jirchář (54. Žebro), Vlasák, Veselý (81. Kořínek), Mataj, Pivoňka (90. Malát), Stejskal, Žáček – Dvořák, Janda. Trenér V. Vašák.