Ve víkendovém kole fotbalového přeboru Ústeckého kraje přivítala Jiskra Modrá, která figuruje na čtvrté příčce tabulky, jedenácté Soběchleby a favorit zápasu byl tedy celkem jasný.


Jiskra Modrá – Soběchleby 6:2 (2:0)


Domácí začali roli favorita plnit na svém překrásném pažitu hned od úvodu utkání. Hned po úvodním hvizdu si vytvořili herní i územní převahu, ale hosté zatím pozorně bránili a podnikali celkem nebezpečné protiútoky. Skóre se poprvé měnilo až ve 28. minutě, kdy na hranici šestnáctky zavřel oči Novák a pomocí nejméně dvou těčí hostující obrany propálil vše, co mu stálo v cestě. Druhý gól přišel vzápětí a zase na něm měla lví podíl soběchlebská obrana. Po rohovém kopu Z. Kosejk na přední tyči prodloužil hlavou centr do malého vápna a míč se do sítě odrazil od nohy jednoho z bránících hráčů. Pět minut poté mohli hosté snížit, po rohu ale hlavou nastřelili tyč a nekompromisní dorážka mířila jen do spojnice tyče a břevna. Soběchleby se kontaktního gólu přece jen dočkaly, a to v 57. minutě, kdy střílel Gerboc. V 72. minutě byl ale přesný Klínský a Jiskra zase vedla o dvě branky. Hostům se ještě jednou podařilo vrátit se do zápasu, a to v 78. minutě po hlavičce Doležala. Pak ale přišla gólová smršť domácích. Na 4:2 upravil zkušeně Josef Štercl v 82. minutě po ideální přihrávce Klínského. O čtyři minuty později vyslal Čepak na zteč L. Sýkoru, který si počínal jako starý mazák a skóre uzavřel Čapek sám v poslední minutě, kdy si udělal z hostujícíh hráčů slalomové branky a technickou střelou mířil přímo pod víko. „Připsali jsme si povinné tři body a vylepšili skóre,“ řekl spokojeně trenér Jiskry Petr Fridrich.
Branky: 28. Novák, 31. Z. Kosejk, 72. Klínský, 82. Josef Štercl, 86. L. Sýkora, 90. Ant. Čapek. ŽK 1:3. Před 120 diváky řídil Materna.
Modrá: P. Andok – K. Andok, J. Kosejk, Jiří Štercl – Klínský, Novák (75. Cimpl), Ant. Čapek, Josef Štercl, Hoffman– Z. Kosejk, L. Sýkora (86. J. Sýkora).