V sedmém kole fotbalové I. A třídy zavítali českokameničtí fotbalisté na horkou půdu Bezděkova. Domácí si chtěli spravit chuť po prohraném utkání v Milešově, hosté naopak chtěli stejně jako v minulém týdnu v Trmicích potvrdit, že venku se jim daří lépe než v domácím prostředí.

Bezděkov – Česká Kamenice 3:1 (0:1)

Do úvodních minut naskočili lépe českokameničtí fotbalisté. Již v páté minutě přesvědčili soupeře o svých kvalitách, když po dobré kombinaci obrany dostal míč Mitruška. Tomu se podařilo uvolnit Jíravu, který se z hranice vápna nemýlil a zamířil přesně k tyči – 0:1. Domácí byli brankou značně rozhozeni, kombinace se jim nedařila a do výraznějších brankových příležitostí se také nedostávali.
Hosté naopak měli několik kvalitních šancí k navýšení náskoku. Nejprve ve dvacáté minutě neuspěl hlavou Marek, posléze v pětatřicáté minutě neúspěšně vyřešili českokameničtí útočníci brejk tři na jednoho. Po první půli tak měli hosté navrch a jeden gól k dobru.
Do druhé části zápasu domácí nastoupili s větším odhodláním a chutí po změně výsledku. Tomu také napomohla v sedmapadesáté minutě chyba v rozehrávce, kdy se domácí útočník dostal zadarmo k míči a mířil na Vaňka. Baťka neměl jinou šanci, než zatáhnout za záchrannou brzdu, což samozřejmě znamenalo vyloučení. To se výrazně projevilo na psychice a herním projevu obou mužstev. Domácím se po pěti minutách podařilo z trestného kopu vyrovnat, v sedmdesáté minutě se po rohovém kopu již ujali vedení.
Hosté pak prostřídáním hráčů změnili styl hry a sunuli se více do útoku. Namísto vyrovnání ale přišla v poslední minutě třetí branka domácích.
„V prvním poločase jsme hru kontrolovali, přesto jsem nebyl spokojen, konkrétně s hrou záložní řady. Zbytek zápasu velmi poznamenala hloupá chyba v rozehrávce, po níž následovalo vyloučení Baťky v úvodu druhé půle. Poté již následovalo několik hloupých chyb, kterých soupeř bez větších problémů gólově využil,“ řekl po utkání trenér FK Česká Kamenice Josef Rákosník.

Branka hostů: Jírava
Česká Kamenice: Vaněk Martin – Vaněk Pavel, Marek, Švanda, Baťka – Šimek, Mitruška, Král, Sýkora – Jírava, Maněna. Střídali: Dvořák, Mandys.ČK: 57. Baťka