Silná čtyřka hrající Českou fotbalovou ligu, divizi, respektive krajský přebor (Slovan Varnsdorf, Řezuz Děčín, Stap Tratec Vilémov, Jiskra Modrá) totiž zajíždí na hřiště svých soupeřů a ještě navíc hrají všechny jmenované týmy ve stejný den i čas.
Třetiligový Slovan Varnsdorf bude bojovat v neděli na pražském Strahově, kde se na hřišti tréninkového centra Sparty střetne s rezervou lídra Gambrinus ligy. Divizní děčínští Řezníci zajíždějí na půdu fotbalového celku Jirny. Vilémovský Stap Tratec bude v Krajském přeboru hostem kadaňského Tatranu a Jiskra Modrá zajíždí v té samé soutěži ke vždy prestižnímu utkání do Neštěmic.
Nabídka pro fotbalu lačného diváka z děčínského regionu tak začíná až u I. A třídy. V té se na vlastních hřištích představí hned trojice mužstev. Obalex Jílové hostí v sobotu velkobřezenskou Jiskru, Plaston Šluknov přivítá na svém útulném stadionku silný Milešov a Rumburk změří doma síly s Lovosicemi. Jediným týmem, který míří na půdu soupeře, je Česká Kamenice, která bude hrát v Bezděkově.
V I. B třídě je na programu jedno derby, ve kterém se utkají domácí Čechie Horní Podluží a Heřmanov. Děčínský Union hostí v sobotu Chabařovice a Březiny jedou do Liběšic. Vedoucí tým této soutěže Junior Děčín přivítá v neděli Libouchec a rezerva Platsonu Šluknov hostí v ten samý den Chuderov.
Do bojů o mistrovské body zasáhnou v sobotu také žákovské týmy Junioru Děčín, které na Máchovce přivítají vrstevníky z Ústí nad Labem.

Sobota 12. května

I. A třída: Obalex Jílové – Jiskra Velké Březno, Plaston Šluknov – Milešov, Rumburk – Lovosice, Bezděkov – Česká Kamen ice (vše v 17.00).
I. B třída: Čechie Horní Podluží – Heřmanov, Union Děčín – Chabařovice, Liběšice – Březiny (vše v 17.00).
Divize žáků: Junior Děčín – Ústí n. L. (10.00 a 11.45 – hř. Máchovka).

Neděle 13. května

ČFL: Sparta Praha B – Slovan Varnsdorf (17.00 – hř. tréninkové centrum Strahov).
Divize sk. B: Jirny – Řezuz Děčín (17.00).
Krajský přebor: Tatran Kadaň – Stap Tratec Vilémov, Český lev Neštěmice – Jiskra Modrá (oba v 17.00).
I. B třída: Junior Děčín – Libouchec, Plaston Šluknov B – Chuderov (oba v 17.00).