Za příjemného nedělního počasí se dal tušit na šluknovském stadiónu lítý boj dvou předních týmů ČFL Slovanu Varnsdorf s Kolínem o druhou příčku tabulky.
Na obou stranách také stáli nejlepší gólmani soutěže, domácí Macháček s třinácti vychytanými čistými konty a se stejným počtem hostující Čižinský. Zajímavostí zápasů bylo, že se na hřišti objevili tři hráči se jménem Mach a v průběhu utkání proti sobě nastoupili bratři Fikejzové. Domácí přišel na hřiště na druhou půli, kolínský až v 88. minutě.

Slovan Varnsdorf – Kolín 0:2 (0:0)

Kvůli přesunutí výkopu utkání o hodinu dopředu a i hokejovému zápasu naší reprezentace na MS nepřišla očekávaná návštěva diváků, kterou by si tento duel zasloužil. Ta v prvním poločase viděla opatrný fotbal, kterému vévodily obrany na obou stranách, a tak se brankové šance nerodily. Domácí sice kopali tři rohy, při kterých hostující brankař pouze dvakrát máchl naprázdno vzduchem, ale varnsdorfští z toho nic nevytěžili. V 10. L.Mach z otočky střílel po zemi těsně mimo a pak až ve 40. kopal Vrabec nepřímý kop a hlavička Grubhoffera šla těsně kolem šibenice Čižinského brány mimo. Kolín se do ofenzívy nedral, hrál pozorně v obraně a za celou půli si větší brankovou příležitost nevypracoval.
Do druhé části nasadil trenér Hloušek za R.Macha více útočně laděného D.Fikejze a ten oživil ofenzivu domácích. Nejprve Varnsdorf opět kopal několik rohů, ale bez užitku. V 55. přišla jeho největší šance. L. Mach se prodral po pravé straně, nacentroval na malé vápno, kde se tísněný D. Fikejz střelecky prosadil, ale Čižinský reflexivním zákrokem zabránil cestě míče do sítě. Pak si musel ještě kolínský brankář pouhým vyražením poradit s prudkou střelou zpoza šestnáctky a to bylo z náporu domácích vše. V 66. Kolín zahrozil poprvé, když míč z hlavičky Blažka šel těsně vedle. V 68. už se skóre měnilo a prosadil se hostující útočník Štoček, který si na konto připsal šestou branku sezóny. Domácí obdržená branka na chvíli zmrazila, ale pak se nadále pokoušeli alespoň o vyrovnání. Obrana hostů v čele se zkušeným Dosedělem však pracovala dokonale a Slovan k vážnější akci nepustila, výsledkem bylo jen několik postavení mimo hru. V 88. Varnsdorf branku dal, ale asistent na lajně znovu odmávl ofsajd. A když se již domácí diváci smiřovali s jednogólovou prohrou, padla ještě jedna branka do jejich sítě. Nevydařenou střelu či prudkou přihrávku kolínských se snažil Křemen zastavit, ale zasáhl míč tak nešťastně, že jej namířil po zemi k pravé tyči branky Macháčka, který už nestačil reagovat.
V nedělním podvečeru tak odešel ze zápasu vítězně produktivnější tým, který si připravil snad jen dvě uvedené šance. Domácí měli více ze hry, byli ofenzivnější, ale s pozornou obranou soupeře si tentokráte neporadili. Kolín se posunul na druhé místo, Varnsdorf klesl na páté a má ztrátu jednoho bodu.
Branky: 68. Štoček, 92. vlastní (Křemen). Rohy 8:2. ŽK 1:0. 390 diváků. Rozhodčí Pešek.
Varnsdorf: Macháček - Parys, Vondráček, Zachariáš, Křemen - R.Mach (46. D.Fikejz), Vrabec, Svoboda (82. Jakubovič), Vaško (64. Jordák) - Grubhoffer, L.Mach. Trenér Josef Hloušek.