Ve víkendovém utkání fotbalového přeboru Ústeckého kraje, ve kterém hostila celek s dlouholetými divizními zkušenostni SK Roudnici, chtěla domácí Jiskra Modrá rozhodně odčinit předchozí výpadek, kdy na hřišti předposledního Střekova pouze remizovala.

Jiskra Modrá – Roudnice 2:1 (1:0)

Oba soupeře od sebe před zápasem v tabulce dělilo devět bodů a čtyři místa. Jiskra byla čtvrtá, Roudnice okupovala osmou příčku. Bylo tedy jasné, že utkání velkého favorita nemá, přesto se před zápasem více věřilo Modré.
A to i proto, že po delší době nastoupil uzdravený režisér hry Antonín Čapek. To se nakonec ukázalo i jako rozhodující, neboť právě Čapek vstřelil trochu šťastný, ale vítězný gól a na první úspěch Jiskry nahrával z trestného kopu.
„Bylo to velice bojovné utkání s velkým nasazením z obou stran. hra byla plná osobních soubojů a celkově to příliš pohledné nebylo. V první půli jsme ale měli přece jen mírnou územní převahu a vstřelili jsme důležitý gól,“ konstatoval trenér Jiskry Petr Fridrich. Gólový okamžik první půle se zrodil ve 25. minutě. To měla Jiskra výhodu trestného kopu, k rozehrání se postavil Ant. Čapek, na jeho centr se do šestnáctky vřítil, jak je jeho zvykem, Jiří Kosejk a hlavičkou umístil míč k tyči roudnické branky. V závěru první půle měly ještě oba týmy po dvou solidních šancích, ani jedna ale brankou neskončila.
„O přestávce jsme si v kabině říkali, že by to chtělo ještě jeden, pojišťující gól, a to se nám zanedlouho povedlo,“ naznačil Fridrich věci příští.. Rozhodující moment celého utkání přišel v 53. minutě, kdy podél brankové čáry postupoval k roudnické svatyni Ant. Čapek, všichni si mysleli, že přijde centr, jenže šikovný tvůrce hry zatočil střelu do branky a i s přispěním překvapeného brankáře vlastně rozhodl zápas. Hosté potom vrhli vše do útoku a vytvořili si převahu. Po jedné ze standartních situací dokonce snížili, víc jim toho ale už Jiskra nedovolila. Naopak třetí gól domácích mohl v závěru přidat střídající Mokráček, spolu s brankářem ale v tutovce přeloboval i branku.

Branky domácích: 25. J. Kosejk, 53. Ant. Čapek . ŽK 3:2.
Modrá: Jeřábek – Klínský, J. Kosejk, Z. Kosejk, Andok – Cerman, Novák, Jos. Štercl, Jiří Štercl – Ant. Čapek, L. Sýkora (80. Mokráček).