Silná čtyřka (Varnsdorf, Řezuz Děčín, Modrá, Vilémov) totiž hraje doma a je to i velice příznivě „rozhozené“. V sobotu si totiž může divák z Děčína a okolí zajet na Krajský přebor do Modré, kde domácí Jiskra hostí tým s mnohaletými divizními zkušenostmi Roudnici. Fanoušek ze Šluknovského výběžku nemusí na Krajský přebor jezdit až do Modré, vilémovský Stap Tratec totiž hostí také v sobotu celek Soběchleb.
Hlavní menu se pak bude podávat v neděli. A to jak v Děčíně, tak i ve Šluknovském výběžku. Tam je na programu opravdu „megatahák“. Druhý tým tabulky třetí nejvyšší soutěže ČFL totiž přivítá na šluknovském pažitu třetího v pořadí, kterým je Kolín. Oba soupeře od sebe dělí pouhé dva bodíky, a tak je jasné, že se bude tvrdě bojovat o stříbrnou pozici. V Děčíně se pak bude „kopat“ divize, ve skupině B přivítá Řezuz Děčín tým z hokejového města – Litvínov a domácí se budou všemožně snažit rozšířit jarní, zatím velice hubený, tříbodový zisk.
V I. A třídě jedou všechny čtyři týmy z děčínského regionu na stadionky svých soupeřů. V I. B třídě je na programu jediné derby, ve kterém přivítá Heřmanov celek Unionu Děčín. Další čtyři zástupci děčínského regionu v této soutěži zajíždějí na hrací plochy svých soupeřů.

Sobota 5. května

Krajský přebor: Stap Tratec Vilémov – Soběchleby, Jiskra Modrá – Roudnice (oba v 17.00).
I. A třída: Trmice – Česká Kamenice (10.30). Velké Březno – Plaston Šluknov, Přestanov – Obalex Jílové, Pokratice – Rumburk (vše v 17.00).
I. B třída: Heřmanov – Union Děčín. Úštěk – Čechie Horní Podluží, Chabařovice – Junior Děčín, Prackovice – Plaston Šluknov B, Vaňov – Březiny (vše v 17.00).

Neděle 6. května

ČFL: Slovan Varnsdorf – Kolín (17.00 – hř. Šluknov).
Divize: Řezuz Děčín – Litvínov (17.00).