Ke kýženým třem bodům ze sobotního utkání proti dvanáctému celku tabulky Proboštovu, nepomohla domácí Jiskře Modrá ani dlouhá, více jak dvacetiminutová výhoda jednoho hráče v poli.

Modrá – Proboštov 1:1 (0:1)


Domácí fotbalisté, kteří se pohybují v horních patrech tabulky, měli především ve druhé půli doslova drtivou územní převahu, ale přehuštěná obrana hostů, která byla neustále „zalezlá“ ve své šestnátce jim příliš šancí neumožnila. Když už se Jiskře podařilo zakončit, byly střely nepřesné anebo málo důrazné. „Hodně jsme museli improvizovat v sestavě, přesto měl tým velkou touhu po výhře. Celé jaro se ale potýkáme s neproměňováním šancí, a to i těch největších. Dnes nám chybělo i kousek štěstí. Je to pro nás nepříjemný výsledek, ale takový už je fotbal. Musíme makat dál,“ řekl trenér Jiskry Modrá Petr Fridrich .
Domácí začali svižně a už v 5. minutě měl velkou možnost Josef Štercl, jeho povedenou střelu ale bravurně zlikvidoval postavou nevelký, ale velice mrštný proboštovský brankář. Pak se osmělili i hosté, ale domácí gólman Jeřábek předvedl svou neohroženost, když se soupeři doslova vrhl pod nohy. Po půlhodině hry byl na střelu hostů i Jeřábek krátký, míč mířil ale těšně mimo. Na druhé straně zkoušeli štěstí Novák, J. Sýkora i L. Sýkora. Jejich pokusy ale neměly dostatečnou razanci. V poslední minutě první půle, vlastně už v nastaveném čase, si Modrá dovolila jedinou chybu v defenzivě a Došek byl z blízka přesný – 0:1.
Hned ve třetí minutě druhé půle si udělal z několika hostujících hráčů slalomové branky L. Sýkora a své sólo zakončil střelou pod padajícího brankáře – 1:1. Od té doby si domácí vytvořili obrovský tlak, ovšem jak už bylo řečeno, bez výraznější šance. Hosté zahrozili asi dvakrát po rychlých brejcích, v zakončení by ale byli úspěšní jen pokud by se hrálo na ragbyové branky. Když pak nedali gól ani domácí, skončilo utkání smírem.
Branky: 49. L. Sýkora – 45. Došek. ŽK 1:6. ČK 0:1. Před 120 diváky řídil Černý.
Modrá: Jeřábek – Klínský, J. Kosejk, Z. Kosejk, Jiří Štercl – Hoffman, Novák, Aug. Čapek, Josef Štercl – J. Sýkora (76. Oršula) , L. Sýkora.