K dalšímu jarnímu utkání fotbalové divizní skupiny B zajížděl Řezuz Děčín v neděli odpoledne na půdu v tabulce podobně postaveného Benešova u Prahy.

Benešov – Řezuz Děčín 1:0 (1:0)

Oba celky od sebe před zápasem dělil jen bod, když třináctý Děčín měl na svém kontě dvacet jedna bodů a Benešov na čtrnáctém místě do té doby nasbíral bodů dvacet. Bylo tedy jasné, že v případě výhry by děčínští Řezníci udělali další výrazný krok k vytoužené záchraně. Tři body ale zůstaly v Benešově, Děčín se tak propadl na čtrnácté místo a na svého nedělního hostitele ztrácí dva body. Hosté navíc dohrávali bez vyloučených Vlasáka a Jircháře, takže na vyrovnání příliš myslet nemohli. Přesto měli v závěru jednu velkou šanci. Janda ji ale neproměnil.
„První půle byla dost vyrovnaná a oba týmy si vytvořily po několika šancích,“ prozradil trenér Děčína Vašák. První možnost skórovat měl děčínský Dvořák, trefil ale tyč a míč se odrazil zpět do pole. Pak měl ještě příležitost jeho spoluhráč Stejskal, jeho střelu ale brankář chytil. Po půlhodině hry přišel rozhodující moment utkání. Děčín udělal první vážnější chybu na pravé straně a hosté ji po rychlém protiútoku a povedené střele Vernera využili. V první půli pak ještě domácí tým nastřelil vnější tyč.
Zpočátku druhé části byla znát snaha Děčína o vyrovnání. Hosté si vytvořili mírný tlak, ale bez výraznějších šancí. „Několik střel tam bylo, ale nebyly buď přesné nebo dostatečně razantní,“ poznamenal Vašák. Největší možnost měl opět Dvořák, jeho střelu vykopl brankář reflexivně nohama. Pak už přišla 70. minuta, ve které uviděl Vlasák přímo červenou kartu za sražení unikajícího soupeře. A aby toho nebylo málo, o čtyři minuty později fauloval u postranní čáry Jirchář, který uviděl druhou žlutou kratu a musel také předčasně pod sprchy. Domácí využívali volnějšího prostoru k rychlým brejkům, ovšem několikrát se vyznamenal brankář Chodura, který už gól nepustil. V 93. minutě pak mohl vyrovnat Janda, trefil ale jen tyč.
Branka: 30. Verner. ČK 0:2.
Řezuz Děčín: Chodura – Jirchář, Vlasák, Hubený – Kořínek (65. Mataj), Stejskal, Žáček, Veselý (20. Žebro) – Wenzel (80. Pivoňka), Janda, Dvořák.