Domoušice – Jiskra Modrá 0:2 (0:0)

O tom, že by konečně mohli hosté zlomit prokletí lidového rčení „první vyhrání z kapsy vyhání“ (Jiskra vyhrála první jarní utkání ve Vilémově, pak už nebodovala), nasvědčovala i sestava, do které se vrátili oba Čapkové. Domácí ale potřebují v boji o záchranu každý bod a bylo jasné, že budou bojovat jako lvi. To se potrvdilo hlavně v první půli. „V první části to bylo vyrovnané, hrálo se velmi bojovně a hra byla plná osobních soubojů,“ řekl trenér Jiskry Petr Fridrich. Skóre se mohlo v prvním poločase měnit třikrát. Nejprve vytáhl parádní zákrok hostující brankář Jeřábek proti střele do šibenice a pak své dobré situace neproměnili jeho spoluhráči Sýkora a Cimpl. První volil místo střely kličku a o míč nakonec přišel, druhý mířil těsně vedle.
Do druhé půle už nemohl pro obnovení zranění nastoupit Antonín Čapek, přesto si Jiskra vynutila výrazný tlak. „Po přestávce jsme zcela ovládli hřiště,“ poznamenal Fridrich. Nápor se projevil až po 70. minutě. Nejprve rozhodčí přehlédl ruku domácích ve vápně, ale za dalších pět minut už viděl jasný faul na Nováka, který obešel dva protihráče a vnikal do šestnáctky, a penaltu odpískal. Pokutový kop proměnil Z. Kosejk. Devět minut před koncem pak Jiskra přidala pojišťující druhý gól. To Oršula vybojoval na půlce míč, přstrčil ho Novákovi, ten ho posunul na Gustu Čapka a ten ranou z hranice šestnáctky vymetl pavučinku v šibenici domoušické branky. „Jsem rád, že jsme potvrdili roli favorita a získali po delší době tři body. Udrželi jsme tak nadále kontakt s čelem tabulky,“ mnul si ruce trenér Jiskry Fridrich.
Branky: 75. Z. Kosejk z PK, 81. Aug. Čapek. ŽK 6:4. Před 1200 diváky řídil Klupák.
Modrá: Jeřábek – Klínský, Z. Kosejk, J. Kosejk, Jiří Štercl – Ant. Čapek (46. Cerman, Aug. Čapek, Novák, Hoffman – Cimpl (60. Oršula), Sýkora.