Děčínští Řezníci vybojovali první jarní divizní body

DĚČÍN - Spolupráce kapitána Jandy a rychlonohého Dvořáka se ukázala jako klíčová k zisku prvních jarních bodů fotbalistů Řezuz Děčín v divizní skupině B. Kapitán dal oba góly a Dvořák na první přihrál a druhý vypracoval.

10.4.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Zdeněk Traxler

Řezuz Děčín – Most B 2:0 (0:0)
V neděli odpoledne přivítali Řezníci na svém stadionu poslední Most B a v utkání šlo o hodně. Prakticky, jak se říká, o šest bodů. V případě prohry by se Děčín propadl na předposlední místo tabulky s minimálním náskokem jednoho bodu právě na svého nedělního soupeře. V případě výhry by udělal velký krok k záchraně. Nakonec platila ta druhá varianta.
Nerodila se ale vůbec snadno. Děčín měl sice v první půli místy, hlavně na začátku, velkou převahu a vytvořil si i několik velmi dobrých až tutových šancí, gól ale nevsítil. Vysvobození přišlo v 57. minutě, kdy Dvořák zahrával trestný kop, jeho centr ve vápně hlavičkou lízl Janda a bylo to 1:0. Za dalších dvacet minut Dvořák unikl, brankář hostů ho fauloval v šestnáctce a nařízenou penaltu proměnil Janda. „Od toho tam jsem, abych pomohl a dal nějaký ten gól,“ usmíval se po zápase evidentně spokojený děčínský kapitán, který ještě dodal: „Doufám, že jsme tímto zlomili prokletí druhých poločasů. Vždycky jsme hráli v první půli dobře, ale ve druhé to byla taková nějaká křeč.“ Trenér Vašák byl také očividně spokojený: „ Smekám před klukama, konečně to přišlo, jsem hodně rád, že jsme vyhráli. Velmi se mi líbil na postu stopera Vlasák. Akorát mi hodně vadí někteří diváci, kteří nám asi nepřejí a na hráče od začátku do konce posměšně a urážlivě pokřikují, ti ať raději nechodí. “
Branky: 57. a 78. Janda (druhá z PK), ŽK 4:5. ČK 0:1. Před 180 diváky řídil Bobro.
Řezuz Děčín: Chodura – Jirchář, Vlasák,, Hubený, Veselý (90. Mataj) – Kořínek (87. Marguš), Stejskal, Žáček – Janda – Dvořák, Wenzel (72. Žebro) .

10.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Muž z Krásné lípy na Děčínsku koupil chalupu i se skládkou starých lednic a teď nemá na likvidaci.
7

DAVID ULBRICHT, vynikající kulturista, který pochází z Děčína, má letos poměrně vysoké ambice.

Chci, aby tento rok byl lepší než ten minulý

Jak jsme žili v Československu. Už v pátek druhý díl unikátního projektu Deníku

Děčínsko - V pátek 19. ledna pokračuje v tištěném Děčínském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu. Tentokrát se podíváme do Krásné Lípy.

Medvědi zabředli do krize

Děčín – Hokejisté Děčína nezvládli třetí utkání v řadě. Doma nestačili na Letňany a prohráli s nováčkem poprvé v sezóně. Za poslední tři zápasy Medvědi nezískali ani jeden bod, navíc inkasovali 24 branek!

Děčínsko - Příměstský tábor v děčínské zoo, nové toalety na Libverdě nebo kapela Alkehol v Besedě. Máme pro vás stručný přehled událostí na Děčínsku.

Růžová – Základna UFO, mešita nebo obří krmítko pro ptáky. Takové hanlivé přezdívky si vysloužila vyhlídková věž rostoucí na Pastevním vrchu v obci Růžová na Děčínsku. Stavba lidi rozděluje na dva tábory ještě před samotným dokončením.