Řezuz Děčín – Most B 2:0 (0:0)
V neděli odpoledne přivítali Řezníci na svém stadionu poslední Most B a v utkání šlo o hodně. Prakticky, jak se říká, o šest bodů. V případě prohry by se Děčín propadl na předposlední místo tabulky s minimálním náskokem jednoho bodu právě na svého nedělního soupeře. V případě výhry by udělal velký krok k záchraně. Nakonec platila ta druhá varianta.
Nerodila se ale vůbec snadno. Děčín měl sice v první půli místy, hlavně na začátku, velkou převahu a vytvořil si i několik velmi dobrých až tutových šancí, gól ale nevsítil. Vysvobození přišlo v 57. minutě, kdy Dvořák zahrával trestný kop, jeho centr ve vápně hlavičkou lízl Janda a bylo to 1:0. Za dalších dvacet minut Dvořák unikl, brankář hostů ho fauloval v šestnáctce a nařízenou penaltu proměnil Janda. „Od toho tam jsem, abych pomohl a dal nějaký ten gól,“ usmíval se po zápase evidentně spokojený děčínský kapitán, který ještě dodal: „Doufám, že jsme tímto zlomili prokletí druhých poločasů. Vždycky jsme hráli v první půli dobře, ale ve druhé to byla taková nějaká křeč.“ Trenér Vašák byl také očividně spokojený: „ Smekám před klukama, konečně to přišlo, jsem hodně rád, že jsme vyhráli. Velmi se mi líbil na postu stopera Vlasák. Akorát mi hodně vadí někteří diváci, kteří nám asi nepřejí a na hráče od začátku do konce posměšně a urážlivě pokřikují, ti ať raději nechodí. “
Branky: 57. a 78. Janda (druhá z PK), ŽK 4:5. ČK 0:1. Před 180 diváky řídil Bobro.
Řezuz Děčín: Chodura – Jirchář, Vlasák,, Hubený, Veselý (90. Mataj) – Kořínek (87. Marguš), Stejskal, Žáček – Janda – Dvořák, Wenzel (72. Žebro) .