To se ovšem nesplnilo a po nepřesvědčivém výkonu byl bod nakonec ziskem.
Šluknov – Rumburk
4:4 (1:1)

Zprvu nervózní utkání bylo bohaté na chyby na obou stranách. První gól vstřelili hosté po chybě domácí obrany. Vyrovnání přislo po kuriozní situaci, kdy k překvapení všech překonal z půli hřiště hostujícího brankáře svým prvním gólem v zápase Kirchner. 1:1.
Druhý poločas začali domácí náporem, první akce hostí však skončila gólem. Rumburským se náskok podařilo navýšit, když nevýraznou střelu Drobečka pustli Janda za svá záda. Domácí se do hry dostali po zbytečném faulu a následně nařízené penaltě, kterou s přehledem proměnil Kirchner. 2:3. Dvoubrankový náskok rumburským po chvíli zařídil Buryánek.
V tu chvíli již nikdo nevěřil, že by rumburští fotbalisté opustili šluknovský stadion bez tří bodů. Závěr ale patřil domácím. Několik minut před koncem utkání snížil na 3:4 z volného přímého kopu Kirchner. V nastaveném časepak šokoval hosty Lukáč pohotovou střelou z dálky do prázdné branky, když využil nepovedený odkop obránce do autu 4-4.
Šluknovské fanoušky tak alespoň potěšil hattrick Kirchnera. „Byl to jediný světlý okamžik v dnešním derby. Opět jsme soupeři nahráli svými chybami na 3 body, ale neuvěřitelné hrubky hostující obrany nám darovaly bod. Remíza je za předvedený chaos nakonec vítězství pro nás. Jestli se jako mužstvo nezlepšíme ve všech řadách, budeme bojovat o záchranu,“ řekl po utkání šťastný střelec.
Branky: Kirchner 3 (1 z penalty), Lukač – Bartůněk, Winzig, Drobeček, Buryánek. Rozhodčí Zvonář, ŽK 4:5, ČK Hauptman (Šluknov), 580 diváků.