Po heroickém výkonu nakonec porazili favorita 1:0. „Všem hráčům patří velké poděkování. Příkladně ukázali, jak se má hrát za svůj klub a město," nešetřil chválou domácí trenér Roman Veselý.

„Odehráli jsme špatný zápas. Ale také díky tomu, že Varnsdorf hrál velmi dobře. My jsme propadli ve všech faktorech, domácí zaslouženě vyhráli," přiznal opavský kouč Roman Skuhravý. Tomu tak návrat do Kotliny po jeho nepovedeném angažmá ve Varnsdorfu zhořkl.

Domácí dali sotva dohromady základní jedenáctku. Na lavičce byli pouze tři dorostenci a brankář Samoel. „Byl to docela oříšek, navíc Honza Neuberg není zdravotně fit. Na stopera musel Jakubov. Ale všichni to zvládli," liboval si Veselý. Do hry se dokonce dostali dva dorostenci – Kolár a Luňák.

Nedělní duel rozsekla 32. minuta. Durděvič poslal za obranu ideální pas na Dordiče. Ten si poradil s Fendrichem a míč zasunul do prázdné branky. Domácím tak zafungovala spolupráce hráčů z Makedonie a Bosny a Hercegoviny. „Dostal jsem parádní míč za obranu a pak vše dobře vyřešil. Byl to ohromně těžký zápas," pravil skromně jediný střelec.

Právě Durděvič byl nejaktivnějším hráčem domácího souboru, ovšem druhý uklidňující gól nepřidal. Opava si také vytvořila dobré šance, hodně zlobil vytáhlý Smola. Ale domácí obrana vše zvládla. A když už byl Kolář překonán, nahradil ho Neuberg, který míč směřující do branky zastavil vlastním tělem.

Čisté konto tak bylo o to více sladší. „Nikdy jsem stopera nehrál. Možná někdy 
v deseti letech. Využili jsme mé výšky. Nějaké chybičky tam byly, ale celkově jsme to zvládli jako tým," pravil Alexander Jakubov.

Varnsdorf tak zvítězil po sedmi zápasech a poskočil na jedenácté místo v tabulce. Do konce podzimní části zbývá sehrát dva zápasy. Ve Frýdku – Místku a pak doma s Táborskem. „Snad nás tenhle zasloužený úspěch nakopne. Věřím, že do konce podzimu vybojujeme šest bodů," pravil sebevědomě Jakubov.

FK Varnsdorf – SFC Opava 1:0 (1:0)B: 32. Dordič. R: Matějček – Šimáček, Horák. ŽK: Neuberg, Kolář – Jursa. Diváci: 523.
Varnsdorf: Kolář – Rudnytskyy, Neuberg, Jakubov, Knejzlík – Dordič (89. Luňák), Richter, Novotný, Beránek (85. Kolár) – Fotr, Durděvič.