Oba týmy v posledním kole shodně prohrály 0:3, na kontě mají 21 bodů a jsou v bezprostřední blízkosti sestupového strašáka. Horší je už pouze Velké Březno a poslední Duchcov.

Rumburk zklamal na plné čáře, kdy v jiříkovském azylu doslova vyhořel a prohrál právě s Velkým Březnem 0:3. „Ještě teď vlastně nechápu, co jsme předvedli v prvním poločase. Jen jsme nakopávali, přitom v útoku máme nejmenšího hráče. S ním musel nastoupit brankář. Soupeř byl hodně produktivní, měl tři šance a dal tři góly. Po změně stran jsme měli patnáct minut tlak, ale nic z toho nebylo. Kluci si to vyříkali, naštěstí prohrály Libochovice i Děčín. V dalším kole máme právě Libochovice a musíme naši porážku napravit. Sice by měly sestupovat dva týmy, ale to není na sto procent," zdůraznil rumburský trenér Roman Häusler.

Junior v Křešicích neodehrál špatný poločas. Velkou šanci neproměnil Gaher. Jenže po změně stran třikrát inkasoval a vracel se domů s prázdnou. „Přitom v poločase jsem si říkal, že tady prostě musíme bojovat. Křešice na mě působily velmi vlažným dojmem, byli jsme fotbalovější. Ale zase nás potopila koncovka, Gaher šel v první půli sám na brankáře. Jenže po první brance jsme znervózněli, druhá nás poslala do kolen. Nedá se nic dělat, musíme bojovat dál. Ještě zbývá šest zápasů, ve kterých musíme nasbírat co nejvíce bodů," má jasno Pavel Přibyl, kouč FK Junior Děčín.

FK Rumburk – Velké Březno 0:3 (0:3)

B: Borovec 2, Čapek. R: Mareš. ŽK: 1:3, 50 diváků.
Rumburk: Bednář – Trégr, Pokorný, Honců, Vl. Hejl – Demeter, Čuda, Chlan, Stankovič – Šott, Dvořák (66. Chlada)

Křešice – J. Děčín 3:0 (0:0)

B: Lepič 2, Tuháček. R: Novotný. ŽK: 1:0, 60 diváků.
J. Děčín: Němec – Jakubec, Stach, Horáček, Krupička -- Horák, Torba, Gaher, Mezsároš (65. Lhoták) – Betyár, Chyna (46. Máša).