A odměna na sebe nenechala dlouho čekat? Po sedmém kole mají Severočeši na svém kontě dvanáct bodů a ve vyrovnané tabulce okupují sedmou příčku. Za sebou navíc mají náročný domácí dvojzápas, kdy v Kotlině přivítali favority na postup. Výsledek? Jak Hradec Králové, tak Jihlavu porazili shodně 1:0.

„Proti Jihlavě jsme tam nechali všechny, bojujeme jako jeden člověk. Výhra nad Jihlavou? Prostě nádhera,“ rozplýval se obránce Daniel Kozma. Ten svou hlavičkou rozhodl právě duel proti Vysočině. „Adam Ondráček kopal roh. Já se uvolnil a byl najednou sám. Šlo to trochu za mě, tak jsem to jen tak lízl a spadlo to tam. Pocity? Senzační,“ culil se.

Svěřenci Davida Oulehly si tak dokázali, že se směle mohou měřit s druholigovou špičkou. „Myslím si, že naše výkony se zvedají. Hlavně ta bojovnost a způsob, kterým si jdeme za vítězstvím. Ukazuje se, že ve druhé lize může porazit každý, každého. Já jsem moc rád, že jsme doma zvládli oba těžké zápasy,“ zdůraznil.

Obě vítězství mají společnou další věc. Netradiční sázku, která se má týkat stříhání hlavy. A to do hola. „No, je to pravda. Nevím, jaký blázen to vymyslel. Rád bych se tomu vyhnul. Ale asi to nepůjde,“ rozesmál se.

A teď trocha statistiky. Varnsdorf dal zatím čtyři branky, z toho hned tři obstarali obránci. Inkasoval jen třikrát, doma ve čtyřech zápasech nedostal ani gól. A brankář Radek Porcal má už pět čistých kont. „Celý tým brání skvěle. Snažíme se nedat soupeřům sebemenší příležitost dostávat se do šancí. Drží se nás štěstí, to je dobrý základ k úspěchu,“ podotkl Kozma.

Varnsdorfský tým je opět plný mladíků, kteří jsou neokoukání. „Je vidět hladovost. A myslím si, že to vidí i naši fanoušci. Lidově řečeno jezdíme po zadku, to je náš styl,“ pokývl hlavou.

Reprezentační přestávku vyplnil Varnsdorfu přátelský zápas proti Mladé Boleslavi (2:4). „Vstup do sezóny nám vyšel. Můžu říct za všechny, že jsme hodně spokojeni,“ dodal Daniel Kozma.