„Do Varnsdorfu jsem se dostal díky sponzorům. Můj otec pracuje v exportní společnosti, která obchodujes českými, ruskými, bulharskými a mnoha dalšími firmami. Český kupec je přítel mého táty, představil mě ve Varnsdorfu a já jsem tady,“ poodhalil svou cestu do městečka u německých hranic.

Kim za sebou nemá žádné profesionální angažmá. Fotbal hrál na škole a navíc na postu obránce. „Hrál jsem fotbal na vysoké škole jako amatér. Hrál jsem krajního beka a dal pár branek. Tady jsem křídelní útočník a chci dávat co nejvíc gólů,“ má jasno.

Co se týče komunikace, tak šikovný fotbalista ovládá lámanou angličtinu. Jak je na tom v češtině? „Učil jsem se češtinu tři měsíce v Koreji, ale je pro mě stále těžké ji používat. Trenér a hráči se mnou mluví anglicky. A nebo česky rukama a nohama. Hledám si soukromého učitele, abych se česky naučil hodně rychle,“ prozradil.

Ve Varnsdorfu a vůbec v Česku se mu zatím líbí. „Líbí se mi tu moc, můžu hrát fotbal se skvělými fotbalisty a mohu si zlepšovat svoje dovednosti. Hlavně potřebuji dohnat kondičku. Čechy jsou velmi hezká země. Mám rád české jídlo a různé druhy ovoce. Opravdu to tady mám rád,“ rozplýval se.

Plány do budoucna má osmnáctiletý mladík poměrně sebevědomé. „Chci hrát zvučnou evropskou ligu, Varnsdorf je prvním krokem. Mám rád německou a anglickou ligu, tam bych rád. Miluji Chelsea, ale to bude složité. V Německu fandím mnichovskému Bayernu,“ dodal.

Jak zajímavý fotbalový talent vidí varnsdorfský trenér David Oulehla? „Je charakterní a pracovitý. Ještě má kondiční hendikep. Půlka poločasu je dobrá a pak to padá. A ještě ho musíme takticky zapracovat,“ uvedl.