Zakladatelem byl František Šípek, FanClub má aktuálně 24 členů. Jedním z nich je také varnsdorfský Josef Sekyrka. „Nejsem v něm od začátku, členem jsem tak sedm, osm let. Na Spartu jsme už dlouho předtím jezdili samostatně. Na stránkách klubu jsem pak našel kontakt na Frantu Šípka. Zavolali jsme si a přidali se k nim v rámci výjezdu do Mladé Boleslavi. Bylo to fajn, takže jsme se stali členy FanClubu. Jsou tu lidi z celého výběžku,“ říká Sekyrka.

František Šípek žije aktuálně v Praze, předsedou rumburské fanouškovské pobočky je Lukáš Míka. „Snažíme se jezdit na každý domácí zápas. A venkovní? Pokud se hraje v Jablonci, Liberci, nebo Teplicích, tak jedeme.“ V Rumburku mají i evropské zkušenosti. Za Spartou jsme jeli například na Schalke, do Liverpoolu, na hřiště Interu Milán nebo do Holandska k zápas proti Feyenoordu Rotterdam,“ prozradil Sekyrka.

Rumburský FanClub ale pořádá krom výjezdů na zápasy Sparty i další akce. „Je to tak, pořádáme ples, Sparťanskou zábavu. Na ples může kdokoliv. A každoročně pořádáme halový turnaj jednotlivých FanClubů. My hrajeme za Spartu, dále tam jsou třeba fanoušci Slavie, Teplic, nebo Bohemians 1905,“ prozradil.

Další halový turnaj už má svůj termín. Hrát se bude v sobotu 9. února 2019. „Po sezóně si ještě sedneme a rozloučíme se s ní. Další aktivity už tam nejsou,“ podotkl Sekyrka.

Derby Sparta – Slavia, které klepe na dveře, si samozřejmě rumburský FanClub nemůže nechat ujít. „Určitě jedeme. A můj tip? No, sice fandím Spartě, ale nevidím to díky aktuální formě moc růžově. Tipuji, že vyhrajeme s odřenýma ušima 2:1. Ale bojím, že to dopadne jinak,“ pravil s hořkým úsměvem.

Josef Sekyrka je kovaným fanouškem Sparty. Jak fotbalové, tak hokejové. „Co se týče sportovní stránky, tak fandím jenom fotbalové a hokejové Spartě. Sportovní týmy z našeho regionu mě vlastně nezajímají. Ale jsou u nás tací, kteří fandí fotbalistům Rumburku, nebo Varnsdorfu. Já sleduji jenom Spartu,“ dodal na závěr.