Slavia - Zlín 3:0

Slavia vyhrála doma nad Zlínem 3:0 a v boji o čtvrtý titul za sebou ovládla základní část soutěže o bod před druhou Plzní. O branky Pražanů se postarali Stanislav Tecl, Lukáš Provod a Peter Olayinka, gólman Ondřej Kolář si sedmé čisté konto v sezoně nejvyšší soutěže nepřipsal, protože na závěrečné minuty dostal šanci na hřišti Přemysl Kovář. Slavia naplno bodovala potřetí za sebou od remízy v Plzni a díky prvnímu místu v tabulce bude hrát v nadstavbě s hlavními konkurenty doma. Jedenáctý Zlín podruhé za sebou prohrál a na vítězství čeká čtyři kola.

Fotbalisté Zlína zakončili základní část porážkou na Slavii 0:3.
Nepředvedli jsme kvalitu na to, abychom Slavii potrápili ještě víc, štve Jelínka

Branky: 32. Tecl, 36. Provod, 64. Olayinka. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Podaný - Ondráš (video). ŽK: Čanturišvili (Zlín). Diváci: 9251.
Slavia: O. Kolář (87. Kovář) - Bah, Kúdela, Hovorka, Jurásek - Holeš (73. Traoré), Provod - Schranz (78. Plavšič), Lingr (78. Fila), Olayinka - Tecl (73. Sor). Trenér: Trpišovský.
Zlín: Rakovan - Cedidla, Simerský, Procházka, Matejov (78. J. Kolář) - Conde - Dramé (63. Jawo), Hrubý (84. Hellebrand), Janetzký, Čanturišvili (46. Fillo) - Fantiš (46. Reiter). Trenér: Kalivoda.

Mladá Boleslav - Plzeň 0:2

Plzeň do nadstavbové skupiny o titul vstoupí z druhého místa s jednobodovou ztrátou na vedoucí Slavii. Západočechy poslal do vedení už ve třetí minutě Milan Havel a pojistku přidal v 84. minutě Jan Kopic. Středočeši zakončili základní část na sedmé příčce a čeká je skupina o umístění, v níž se představí týmy na sedmém až desátém místě.

Milan Havel otevřel hlavou skóre zápasu už ve třetí minutě
Mladá Boleslav doma šestku odmítla. Plzeňskou branku moc neohrozila

Branky: 3. Havel, 84. Kopic. Rozhodčí: Černý - Caletka, Vodrážka - Kocourek (video). ŽK: Sladký - Kalvach, Havel, Mosquera. Diváci: 2467.
M. Boleslav: Šeda - Pech (89. Rolinek), Šimek, Suchý, Sladký - Dancák, Jahič (74. Mužík) - Douděra (74. Skalák), Matějovský (89. Langhamer), Ewerton - Ladra (62. Mašek). Trenér: Hoftych.
Plzeň: Staněk - Holík, Santos, Hejda, Havel - Bucha, Kalvach - Kopic, Sýkora (86. Pernica), Mosquera (90.+2 Šulc) - Chorý (71. Beauguel). Trenér: Bílek.

Olomouc - Sparta 2:0

Fotbalisté Sparty nečekaně prohráli v Olomouci 0:2. Sigma rozhodla hned v úvodu, do 11. minuty se trefili Radim Breite a Vít Beneš. Pražané prohráli po pěti ligových vítězstvích za sebou a před nadstavbovou skupinou o titul ztrácejí z třetího místa v tabulce na vedoucí Slavii už sedm bodů. Hanáci se posunuli na devátou příčku a v semifinále skupiny o umístění si zahrají s Libercem.

SK Sigma Olomouc - AC Sparta Praha 2:0. oslavy s fanoušky - zleva Michal Vepřek, Roman Hubník, Vít Beneš, Jáchym Šíp

Branky: 7. Breite, 11. Beneš. Rozhodčí: Klíma - Kříž, Vlček - Franěk (video). ŽK: Pešek (Sparta). Diváci: 9157.
Olomouc: Macík - Beneš, Hubník, Jemelka - Chvátal, Breite (83. Vepřek), Greššák (53. Sedlák), Navrátil (69. Zifčák), Zmrzlý - Růsek, Chytil (84. Šíp). Trenér: Jílek.
Sparta: Heča - Wiesner, Vitík, Ladislav Krejčí II, Ladislav Krejčí I (65. Pešek) - Haraslín (79. Minčev), Sáček, Souček (46. Vydra), Dočkal (65. Karabec), Hložek - Čvančara (46. Pulkrab). Trenér: Vrba.

Bohemians - Hradec Králové 1:1

Nováček první fotbalové ligy Hradec Králové si překvapivě zahraje nadstavbovou skupinu o titul. "Votroci" v závěrečném kole základní části remizovali na hřišti Bohemians 1905 1:1, čímž si udrželi šestou příčku. Obě branky padly po změně stran. Skóre otevřel hostující záložník Jakub Kučera, za domácí srovnal Petr Hronek. Od 82. minuty dohrávali Východočeši bez vyloučeného Františka Čecha.

SKVĚLE. Hradec vydřel na Bohemce bod a zahraje si ve skupině o titul.
Remíza v Ďolíčku! Votroci uhájili šestku a zahrají si s ligovou elitou

Branky: 62. Hronek - 51. Kučera. Rozhodčí: Krejsa - Slavíček, Machač. ŽK: Jindřišek, Hronek, Dostál, Köstl - Kubala, Čech, Král, Vašulín, Vízek. ČK: 82. Čech. Diváci: 2712.
Bohemians: Valeš - Křapka, Köstl, Vondra - Dostál, Květ, Hronek, Jindřišek, Hašek (79. Fulnek) - Chramosta, Bartek (56. Beran). Trenér: Veselý.
Hradec: Vízek - Klíma, Král, Čech - Harazim, Kodeš, Kučera, Leibl (90.+4 Kutík) - Kubala (85. Soukeník), Vašulín, Rybička (46. Rada). Trenér: Hejkal.

Teplice - České Budějovice 2:1

Teplice otočily domácí utkání s Českými Budějovicemi a po vítězství 2:1 si připsaly cenné tři body v boji o záchranu v nejvyšší soutěži. Hosté se ujali vedení v 19. minutě po gólu Michala Škody, do přestávky ale vyrovnal Mohamed Tijani a v 53. minutě rozhodl o triumfu Severočechů Václav Sejk. Teplice porazily doma Dynamo počtvrté z posledních pěti ligových zápasů a poskočily v tabulce na 12. místo. Jihočeši v této sezoně nejvyšší soutěže jako jediní venku nevyhráli, se šesti body jsou tam nejhorším týmem a základní část zakončili na 10. příčce.

FK Teplice - SK Dynamo České Budějovice

Branky: 28. Tijani, 53. Sejk - 19. Škoda. Rozhodčí: Proske - Kotík, Dresler. ŽK: Čavoš (Č. Budějovice). Diváci: 1620.
Teplice: Grigar - Chaloupek, Tijani, Vondrášek - Hyčka, Kučera, Trubač, Kodad (85. Ledecký), Boljevič (90.+3 Prošek) - Žák (71. Jukl), Sejk. Trenér: Jarošík.
Č. Budějovice: Šípoš - Čolič, Králik, Havel, Skovajsa - Van Buren (60. Brandner), Valenta, Čavoš (76. Tolno), Hellebrand, Mihálik - Škoda (60. Penner). Trenér: Horejš.

Slovácko - Liberec 2:0

O výhře domácích rozhodly dva proměněné pokutové kopy Václava Jurečky ve 40. a 62. minutě, čímž se slovácký kanonýr se 14 góly dostal do čela tabulky střelců. Tým z Uherského Hradiště porazil Severočechy v nejvyšší soutěži potřetí za sebou a upevnil si čtvrté místo v tabulce s náskokem osmi bodů na pátou Ostravu. Slovan bude hrát nadstavbu ve skupině o umístění a jeho soupeřem bude Olomouc.

Fotbalisté Slovácka (bílé dresy) zakončili základní část FORTUNA:LIGY ve středu doma proti Liberci.
Souboj Slovácka s Libercem rozhodl Jurečka. Oba góly vstřelil z penalty

Branky: 40. a 62. obě z pen. Jurečka. Rozhodčí: Křepský - Bureš, Mikeska. ŽK: Kalabiška, Ljovin - Michal, Višinský, Purzitidis, Diváci: 3068.
Slovácko: Borek - Reinberk (83. Vecheta), Hofmann, Kadlec, Kalabiška - Havlík, Daníček - Petržela (66. Tomič), Jurečka (83. Ljovin), Holzer (66. Šimko) - Cicilia (90.+3. Juroška). Trenér: Svědík.
Liberec: Vliegen - Koscelník, Gebre Selassie, Purzitidis, Mikula - Havelka (79. Stoch), Michal - Matoušek (76. Tupta), Frýdek (59. Rondič), Višinský (59. Ghali) - Hilál (59. Rabušic). Trenér: Kozel.

Ostrava - Jablonec 1:0

Ostrava po šesti zápasech naplno bodovala. Duel rozhodl Davida Buchty gólem z 11. minuty. Severočeši protáhli šňůru bez výhry na 10 ligových zápasů a ve skupině o udržení budou z 13. pozice odvracet hrozbu baráže. Pátý Baník už měl zajištěné místo ve skupině o titul.

Utkání 30. kola první fotbalové ligy: FC Baník Ostrava - FK Jablonec, 20. dubna 2022 v Karviné. (zleva) Daniel Smékal z Ostravy a Jan Silný z Jablonce a Jan Krob z Jablonce.
Po šesti nezdarech výhra! Baník gólem Buchty zdolal Jablonec, zaujal Smékal

Branka: 11. Buchta. Rozhodčí: Batík - Pečenka, Arnošt. ŽK: Ndefe, Lischka, Jaroň, Fleišman - Surzyn, Kadlec, Houska, Zelený. Diváci: 4098.
Ostrava: Laštůvka - Ndefe, Pokorný, Lischka, Fleišman - Jaroň (71. Šín), Kaloč, Kuzmanovič (64. Falta), Boula (64. Budínský), Buchta (80. Takács) - Smékal. Trenér: Galásek.
Jablonec: Hanuš - Surzyn, Martinec, Zelený, Krob (78. Kubista) - Malínský, Kratochvíl, Považanec, Houska (85. Ikaunieks), Pilař (62. Černák) - Silný (62. Kadlec). Trenér: Rada.

Karviná - Pardubice 3:2

Slezané se až v posledním 30. kole základní části dočkali premiérové domácí výhry v sezoně. Na posledním místě prvoligové tabulky stáhli ztrátu na svého dnešního soupeře na sedm bodů. Karvinští od třetí minuty vedli zásluhou Michala Papadopulose, ale náskok jim vydržel jen minutu, než vyrovnal Pavel Černý. Po změně stran se nejprve trefil pardubický Lukáš Červ, ale Petr Buchta vyrovnal a střídající Rafiu Durosinmi tři minuty před koncem zařídil svěřencům trenéra Bohumila Páníka první domácí vítězství po téměř roční přestávce.

Karviná - Pardubice 3:2 (30. kolo FORTUNA:LIGY, 20. 4. 2022)
OBRAZEM: Sestup? Ještě ne! Karviná doma poprvé slavila a žije. Hrdinou Nigerijec

Branky: 3. Papadopulos, 70. Buchta, 87. Durosinmi - 4. Černý, 56. Červ. Rozhodčí: Radina - Hrabovský, Vyhnanovský - Štěrba (video). ŽK: Jursa, Dramé, Durosinmi, Bartošák, Páník (trenér) - Krejčí (asistent trenéra), Mareš, Jeřábek. Diváci: 1215.
Karviná: Bajza - Mikuš, Buchta, Dramé (57. Stropek), Šehič (68. Čmelík) - Jursa (46. Túlio), Ndiaye (59. Qose) - Sinjavskij (46. Durosinmi), Zorvan, Bartošák - Papadopulos. Trenér: Páník.
Pardubice: Markovič - Kostka, Čihák, Hranáč, Pojezný - Jeřábek - Patrák (88. Mareš), Červ, Solil, Rezek (67. Huf) - Černý (75. Matějka). Trenér: Novotný.