„Chtěli bychom udržet umístění na bedně,“ nastínil svá jarní přání manažer týmu Libor Sklenář.

S podzimem v klubu panuje spokojenost, ne?
My jsme ani s tolika body nepočítali, a jelikož náš cíl byl do šestého místa, jsme nadmíru spokojeni.

Dlouho jste přitom vedli bez ztráty bodu. Zlom přišel v utkání proti Srbicím. Bylo to nejméně povedené utkání?
Nedá se říci, že by to byl nepovedený zápas, ale nenastoupili jsme v ideální sestavě a hosté předvedli skvělý výkon a po zásluze vysoko zvítězili. Tím ovšem nechci snižovat jejich kvality, je to tým minimálně na úrovni Loun.

Které zápasy se vám naopak nejvíce povedly? 
Určitě doma s Litoměřickem, Perštejnem a Štětím. Venku pak v Brné a v Žatci.  

Jste v soutěži suverénně nejlepším celkem z okresu. Nemrzí vás, že Jílové a Modrá jsou na posledních místech tabulky?
Být nejlepší amatérským celkem na okrese je naše druhá motivační meta, ale na druhou stranu mě mrzí, že naši vzdálenostně nejbližší soupeři hrají o sestup. Věřím, že se jim jej na jaře podaří odvrátit. Je nám určitě milejší jezdit k nim než ty dálky do Perštejna či Kadaně.

Jak budete vypadat vaše zimní příprava?
 Zimní příprava je kompletně připravena a bude vypadat trochu jinak než v předchozích letech. Vypustili jsme totiž Děčínský zimní turnaj, kde klesala úroveň, a zvolili jsme místo něj sedm přátelských zápasů s kvalitními soupeři, převážně z Libereckého kraje plus jeden velmi dobrý celek z Německa. A k tomu jako lahůdku druholigový Varnsdorf. Vše se odehraje na kvalitních umělkách, stejně jako venkovní tréninky v sousední Sebnici, kam se po dvou letech vracíme díky tomu, že letos zde udělali zbrusu novou umělku. Máme naplánováno například i tradiční soustředění ve Sloupu.

Co hráčský kádr, očekáváte přes zimu nějaké změny?
Zatím čekáme na rozhodnutí dvou hráčů do konce roku, zda budou pokračovat. Jde o Buryánka a Čonku. Ale myslím si, že zůstanou. Pak by přišel jen jeden hráč z divize, který je již prakticky dohodnut. Malinko obměnit kádr bychom chtěli až v červnu, kdy je to finančně výhodnější.

Kdo je podle vás největší favorit na vítězství v krajském přeboru?
Tady jsem přesvědčen, že to jsou Louny, které už si prvenství nenechají vzít.

Jaká byla vůbec úroveň podzimní části nejvyšší krajské soutěže?
Je to zajímavé, ale dá se říci i přes rozdílné bodové zisky, že je to vyrovnaná soutěž a že i celky ze spodku tabulky dokáží potrápit ty z čela. Jako ztráta bodů Srbic v Modré nebo naše doma s Dobroměřicemi.

Jaké jsou vaše cíle v jarní části sezony?
Náš cíl je jasný, bojovat, udržet se pokud možná na „bedně“, respektive neskončit hůře než na pátém místě a navíc neopustit post nejlepšího týmu okresu, což bude vzhledem k bodovému rozdílu to jednodušší.