Šikovný vilémovský záložník v 92. minutě poslal přímý kop do domácí sítě a rozhodl o vítězství 3:2. „Byl tam souboj u lajny, který rozhodčí posoudil jako faul. Řekl mi, že kopnu do míče a je konec. Proto jsem to neposílal do vápna, ale zkusil jsem to na přední tyč. Brankář stál totiž na zadní. A ono to vyšlo. Rozhodnout zápas z poslední akce je vždy o štěstí,“ přiznals úsměvem.

Vilémov nastartoval sezónu v krajském přeboru dobře. Po třech kolech je stoprocentní. „Lepší start si ani nemůžeme přát. Ale je to pořád jenom začátek, sezóna je dlouhá,“ zdůraznil.

Pokud budeme počítat ještě minulou sezónu, vyhráli vilémovští fotbalisté třináct soutěžních zápasů v řadě! „Začali jsme více trénovat. Někteří kluci si našli takovou práci, která jde skloubit s fotbalem. Na trénink chodí poměrně solidní účast a na zápasech je to prostě znát. A kde to všechno vzniklo? Řekl bych, že to byl náš jarní zápas v Mostě, kde nám k vítězství pomohl náhodný gól. Od té doby jsme vyhrávali. Vlastně tam byla porážka ve Štětí, ale jinak samé výhry,“ culil se.

Navíc proti Modlanům a Brné svěřenci Františka Dužára rozhodli o vítězství v posledních minutách. „Může za to trenér. Vštěpuje nám, že musíme hrát do poslední vteřiny. A jak je vidět, dvakrát se nám to vyplatilo. Náš tým ukázal morálku a charakter,“ připomněl.

Havel je ve Vilémově spokojený, v minulé sezóně byl s dvaceti góly nejlepší týmový střelec. „To je ale zásluha celého týmu. Žádné nabídky jsem přes léto neměl. Ale já jsem tady spokojený. Hrajeme dobrou soutěž. Navíc mám rodinu a práci. Není potřeba něco měnit,“ pokýval hlavou.

Už v minulé sezóně byli ve Vilémově na hraně postupu do divize. A co letos? „Tak s tím na mě nechoďte. O tom tady nemluvíme. Máme za sebou teprve tři kola. Chceme hrát v tabulce nahoře, tým na to máme. Ale rozhodně se nikam hnát nebudeme. Sezóna je dlouhá, navíc je tam dlouhá zimní pauza. Stát se může hodně věcí,“ dodal Patrik Havel.