Šluknovští pak v neděli vyhráli 7:2 nad Dolní Poustevnou a mohli oslavit po třinácti letech titul okresních přeborníků. „Jsme samozřejmě moc rádi, sešel se tady dobrý tým. Měli jsme velmi dobrou obranu, však jsme dostali nejméně branek. Dobře nám chytali brankáři, rozhodlo, že jsme vyhráli přímý souboj s Heřmanovem,“ pochvaloval si vedoucí mužstva Milan Brynda.

To, jestli Šluknov B bude chtít postoupit, se rozhodne dnes. „Máme dokopnou a tam prostě budeme hlasovat. Osobně bych radši zůstal v okresním přeboru, ale uvidíme, jak to dopadne,“ dodal na závěr.

Celkově bude mít okresní přebor v další sezoně hodně pozměněné složení. Z I.B třídy totiž sestoupila čtveřice Union Děčín, Dobkovice, Březiny a Jiříkov. Do okresní soutěže tak sestoupily Dolní Habartice, Dolní Poustevna, Boletice nad Labem a Rybniště. Směrem nahoru naopak postoupila Chřibská.

Kdo postoupí z okresního přeboru? To budeme snad vědět na konci tohoto týdne.

Milan Brynda: Postup do I.B třídy? Rozhodne hlasování

Po třinácti letech se rezerva Šluknova stala mistrem okresního přeboru. Soutěž ovládla se čtyřbodovým náskokem na druhý Heřmanov. V sezoně měla nejlepší obranu a trvale se držela mezi čtyřmi nejlepšími celky.

TABULKA - okresní přebor, Děčín.Nyní však musí klub vyřešit to, zda kývne na postup do I.B třídy. „Před třinácti lety jsme to zkusili, moc bodů jsme neuhráli a zase sestoupili. Je to padesát na padesát. Někdo chce, někdo nechce. Já osobně ne, ale třeba starosta Lipové, který za nás hraje, by do toho šel hned. Rozhodne se dnes demokratickým hlasováním,“ usmíval se vedoucí týmu Milan Brynda.

Tým hraje domácí zápasy v Lipové. A právě zázemí není ideální na krajskou soutěž. „Hřiště je v pohodě, ale chtělo by to zlepšit kabiny. Víme, že I.B třída bude daleko těžší, bude se jezdit hodně daleko. Těžko říct, jak bychom obstáli fotbalově. Postoupilo také áčko a víme, že už nebude tolik vyhrávat. Neradi bychom se dostali do situace, aby se oba týmy trápily,“ vážně podotkl.

Kdyby Šluknov B zůstal v okresním přeboru, čekala by ho daleko těžší konkurence. „Musím uznat, že letošní úroveň okresního přeboru nebyla dobrá. Třeba posledních pět týmů na tom prostě nebylo dobře. Hlavně kvůli problémům s hráči, někdy museli nastupovat trenéři nebo hráči ze staré gardy. Věřím, že příští sezona bude daleko kvalitnější,“ dodal Milan Brynda.